24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI

 Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Gönç, basının bir milletin ortak sesi olduğunu belirtti.
24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI
 Gönç, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyük kamu hizmeti ifa eden ve çalışmaları yürütürken halkın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan basının, toplumun gereksinim duyduğu her konuda, araştırma, bilgilendirme, aydınlatma, toplum ve ülke yararına kamuoyu oluşturma gibi önemli bir kamu hizmetini yerine getirdiğini kaydetti
     Basının bu görevini özgürce yapabilmesinde ve yaptığı görevin amacına ulaşmasında basın özgürlüğünün büyük önemi bulunduğunu kaydeden Gönç, şu ifadeleri kullandı:
 

     ''Farklı görüşlerin seslendirilmesine imkan sağlayan basın kuruluşları, toplumsal sorunları dile getirerek çok önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Devletimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk, ''Basın, bir milletin ortak sesidir. Bir milleti aydınlatma ve olgunlaştırmada, bir millete ihtiyaç duyduğu fikri gıdayı vermede, özet olarak bir milletin hedefi mutluluk olan ortak doğrultuda yürümesini teminde, basın başlı başına bir güç, bir okul, bir rehberdir'' sözü ile basının önemine ve basın mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğa işaret etmiştir. Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayarak halkımızın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşları aynı zamanda demokrasimizin güçlenmesine de katkı sağlamaktadır.''
     Gönç, yaygın basının yanı sıra, bölgede yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olunmasını sağlayan yerel basın mensuplarının da çok büyük önem taşıdığını bu bağlamda, basına düşen en büyük ödevlerden birisi de, içinde yaşadığı toplumun milli, ahlaki, insani ve kutsal değerlerine saygılı olmak, vatanın bölünmez bütünlüğüne bağlı kalmak, Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmada öncü rol oynamak olduğunu kaydetti.
     Sağlık-Sen olarak kent genelinde faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın-yayın kuruluşlarında çalışan tüm basın mensuplarının Türk Basınında sansürün kaldırılışının 103. yıldönümünde ''24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını'' kutlayan Gönç, basın mensuplarına çalışmalarında başarılar dilediğini ifade etti.
24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI haberi 24 Temmuz 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  60575 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle