24. Vergi Haftası Kutlanıyor

Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, 24. Vergi Haftası dolayısı ile  Vali  Lekesiz’i makamında ziyaret etti.
24. Vergi Haftası Kutlanıyor
Gelir İdaresi Grup Müdürleri Namık Orhan ve Ahmet Tecimen eşliğinde 25 Şubat 2013 Pazartesi günü saat 09.00’da gerçekleşen ziyarette konuşan Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, haftanın önemi ve hafta süresince gerçekleşecek etkinikler  hakkında bilgi verdi.Önceki yıllarda gerçekleşen etkinliklerin devam edeceğini bunun yanı sıra okullarda düzenlenen konferanslara yoğunluk vereceklerini ifade eden Karaca, amaçlarının gençlerimizin de vergi konusunda  bilinçlenmesini sağlamak olduğunu kaydetti. 
Hatay Valisi Sayın Lekesiz de, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, bu tür haftaların kamuoyunu bilgilendirmek anlamında önemli olduğunu söyledi.Toplum olarak da birey olarak da ihtiyaçlarımızın yükseldiğini, nasıl ki birey olarak ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için daha fazla gelire gereksinim varsa, Devlet olarak da vatandaşların artan giderlerini karşılayabilmek için daha fazla gelire dolayısı ile vergiye ihtiyaç olduğunu vurgulayan Lekesiz, ‘Devletin asli ve sürekli görevlerini sağlıkla icra edebilmesi için düzenli bir gelire ihtiyacı var. Vergiyi ne kadar düzenli verirsek, vergi bilincinin gelişmesine ne kadar katkı sağlarsak eğitim, sağlık, adalet, güvenlik kısacası Devletin vermek zorunda olduğu asli ve sürekli görevlerin hepsi de daha kaliteli olur.’dedi. İlimizin en fazla vergi veren iller arasında 8. sırasını koruduğunu hatırlatan Lekesiz, 'Bunda sizin görevinize sahip çıkmanızın ve vergi ödemenin toplumsal bir görev olduğunun bilincinde olarak, vergisini zamanında ödeyen değerli Hataylıların da büyük katkısı var. Bundan dolayı sizlere ve değerli Hataylılara teşekkür ediyorum.’şeklinde konuştu.
24. Vergi Haftası Kutlanıyor haberi 01 Mart 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  66960 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle