26 ÜLKE SPORCULARINA YEMEK DÜZENLENDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğini yaptığı 6.İnternasyonal Aba Güreşi Dünya Kupası Şampiyonası’na katılan 26 ülkenin kulüp başkanları, antrenörleri, idarecileri, hakemleri ve değerli misafirlere yemek düzenlendi.
26 ÜLKE SPORCULARINA YEMEK DÜZENLENDİ
Yurt içi ve yurt dışından 26 ülkeden katılan ekiplere “Hoş geldiniz” yemeğine : Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Dünya Aba Güreşi ve Geleneksel Sporlar Eş Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek ve Federasyonun İkinci Başkanı Muzaffer Ilıcak, Antakya Patrikliği Rum Ortodoks Kilisesi Başkanı Mihail Papas ve HBB Kültür Daire Başkanı Mehmet Mursaloğlu katıldı.Ata sporumuz olan Aba Güreşini yaşatma, sevdirme ve gelecek nesillere aktarmanın önemine vurgu yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı  Doç. Dr. Lütfü Savaş:”Bizleri onurlandırdığınız için öncelikle herkese teşekkür ediyorum. Bu serüvene biz 6 yıl önce başlamıştık.6 yıl önce 4 takımla başlamıştık. Ama şimdi 26 takımla güreşler yapacağız. Tabi ki bu hepimiz için ve güreş camiası için çok önemli bir duygu. Yaklaşık 1 buçuk yıl önce Dünya Federasyonunu kurduk. Biz bu federasyonun çatısı altında bütün bu gelen misafirlerimizi de görmek istiyoruz. Hatta bu federasyona bağlı olarak Avrupa’da, Asya’da ve Orta Doğu’da Federasyonlar kurup Dünya Federasyonu çatısı altında bütün dünyada örgütlenmek istiyoruz. Esas amacımız sporun yanında Dünya’ya barışı da yaymak için katkı sağlamaktır. Sporumuzda yaptığımız kucaklaşmalarla bu savaşı hep birlikte yeneceğiz. Kardeş kanının dökülmesini engelleyeceğiz. Bu kadar yolu gelmeniz ile sadece güreş yapılmayacak, bütün dünyaya barış mesajı göndermiş olacağız. Güreşe başlamadan önce kucaklaşıp, güreş bittikten sonra da kucaklaşacağız. Kimin yendiği önemli değil. En güzel katkımız barışa ve kardeşliğe katlı sağlamamızdır. İnşallah Orta Asya’ya, Orta Doğu’ya ve Asya’ya  hep birlikte sevgi mesajını grup olarak birlikte göndereceğiz.Bizler sadece sporcu değiliz barış elçisiyiz.Buraya katılan bütün dostlarımıza ve sporcularımıza canı gönülden teşekkür ederim tekrar ülkemize ve şehrimize Hoş geldiniz diyorum” dedi.Dünya Aba Güreşi ve Geleneksel Sporlar Federasyonu Başkanlığı şiltlerini ve Dünya Aba Güreşi Hakem belgelerini veren Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Prof. Dr. İbrahim Öztek 26 ülkeden katılan kulüp başkanları, antrenörleri, idarecileri ve hakemleri tarafından onurlandırıldı. Dünyanın her tarafından gelen sporcuların kendi kültürleri ile ilgili Doç. Dr. Lütfü Savaş’a hediyeler verilmesi ile keyifli dakikalar yaşandı.
26 ÜLKE SPORCULARINA YEMEK DÜZENLENDİ haberi 14 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1650 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle