30 Ağustos Türk Milletinin bağımsızlık zaferidir

Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Av. Muhammet Çakır, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

 

30 Ağustos Türk Milletinin bağımsızlık zaferidir
Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Av. Muhammet Çakır, Anadolu topraklarının Türk vatanı olduğunu bir kez daha tescillediğimiz, milletimizin ilelebet  bağımsız ve esaret altına  alınamayacağının ispatı   olan Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zaferimizin 92. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutladıklarını belirtti. Başkan Av. Muhammet Çakır,“Denge Hukuk ve Düşünce Derneği olarak Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan, Türk Milletinin bağımsız yaşama iradesi ile kahraman Türk Ordusunun gücünü tüm dünyaya gösteren  30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.
 
Türk milletinin; vatan sevgisini sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış olduğunu söyleyen Av. Çakır, “Kurtuluş Savaşı, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. 30 Ağustos'ta kazanılan büyük zafer Türkiye'yi bölüp parçalamak isteyen egemen güçlere, Türk halkının bağımsızlığına ne derecede düşkün olduğunu gösteren tarihi bir derstir.”açıklamasında bulundu.Hukuk devletinin savunucuları ve hukukun uygulayıcıları Denge Hukuk ve Düşünce Derneği mensupları olarak ulusumuzun zafer  bayramını yürekten kutluyoruz şeklinde açıklamada bulunan  Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Av. Muhammet Çakır  açıklamasını şöyle bitirdi: “Atatürk ilkelerine sahip çıkarak demokratikleşme ve hukuk devletinin varlığının ülkemizde egemen olması için mücadelemizi aynı kararlılıkla devam ettireceğiz. Çağdaşlaşma yolundaki laik,demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin bu yolda sarsılmaz adımlarla ilerlemesine ilişkin sorumluluğumuzun bilincinde olduğumuzu bir kez daha önemle vurguluyoruz.”