30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, saat 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Hatay Vali Vekili Kadim Doğan  Şeref Defteri’ni imzaladı.
30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı
Vali Vekili Doğan  Şeref Defteri’ne şunları yazdı:‘Aziz Atam, 
Milletimizin bağımsızlığı uğrunda imkânsızlıklar içinde elde ettiğiniz 30 Ağustos Zaferi’nin 91’inci yıldönümünde huzurunuzdayız. Milletimizin her bir ferdinin sizin önderliğinizde ortaya koyduğu varolma mücadelesi neticesinde inşa ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti Devleti, hedef olarak gösterdiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak konusunda çok önemli mesafeler katetmiştir. Devletimizin ve milletimizin bugüne ulaşmasında ortaya koyduğunuz destansı mücadelenin yıldönümünde sizleri ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.
 
 
 
Ruhunuz şad olsun.” Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenin ardından Hatay Vali Vekili  Kadim Doğan; Garnizon Komutanı P.Kurmay Alb. Hasan Polat ve Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte Valilik Makamı’nda tebrikleri kabul etti. Kutlamalar saat 10.00’da Atatürk Caddesi’nde düzenlenen törenle devam etti. Buradaki törende, Vali Vekili Kadim Doğan, Garnizon Komutanı P.Kurmay Alb. Hasan Polat ve Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş halkın bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı ve şiirler okundu. Halk oyunları ekibinin gösterileriyle renklenen etkinlik geçit töreni ile sona erdi.Törene, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. H.Salih Güder, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, 121. Er Eğitim Alay Komutan Vekili Yarbay Kadir Ayhan, kurum müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, gaziler, şehit ve gazi aileleri ile vatandaşlar katıldı.30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, aynı akşam saat 19.45’de Hatay Valiliği bahçesinde bir resepsiyon verdi.