50 YILINI DOLDURAN ÇİFTLER YEMEKTE BULUŞTU

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, evlilikte 50. yılını dolduran 7 çiftle yemekte buluştu.
50 YILINI DOLDURAN ÇİFTLER YEMEKTE BULUŞTU
Lekesiz, Büyük Antakya Oteli'nde ''Aile Haftası'' etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, çiftlere, evlilikte geçirdikleri 50 yıldan dolayı örnek bir yaşantı sunduklarını ifade etti.
     Gençlerin bu çiftlerden öğrenmesi gereken önemli tecrübeler olduğunu kaydeden Lekesiz şöyle devam etti:
     ''Aile haftasını kutladığımız şu günlerde evlilikte 50. yılını dolduran çiftleri bir araya getirmeyi ve onların bu süre zarfında aile hayatlarını nasıl devam ettirdiklerini öğrenmek istedik. Biliyoruz ki aile toplumun en küçük kurumudur. Bireyler her şeyden önce ilk eğitimlerini bu kurumda alır. Örf, adet, gelenek ve görenek eğitimi ailede verilir. Sağlık, barınma ve eğitim gibi konuların da ilk temelleri yine ailede atılır. İyi bir aile yapısı huzur ve kalkınmaya çok önemli bir katkı sağlar. Anne ve baba arasındaki sevgi, hoşgörü ve saygı sağlam bireylerin var olması için kaçınılmaz bir gerçek. Sevgi ve saygının olduğu yerde emek ve fedakarlık vardır. Anne ve babalar hayatları boyunca hiçi bir karşılık beklemeden çocuklarını büyütür. Sevgi ve şefkat adına iyi bir örnek olmak çok büyük bir önem taşıyor.''
 

     Çiftler adına konuşan Zekeriya Zeytineli, ''Bizleri bir araya getiren ve hatırlayan lekesiz'e çok teşekkür ediyoruz. 55 senelik evliyiz hayatta en kötü şey unutulmaktır'' dedi.
     Konuşmanın ardında Vali Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz, aralarında Hristiyan, Yahudi, Alevi ve Ermeni gibi farklı kültür ve mezhepteki 7 çifte çiçek ve hediyeler verdi.