8 MART TA KADINLARA BİBER GAZI

Hatay Kadın Platformu üyesi yaklaşık 100 kadın, 'Savaşa, kadın cinayetlerine, tacize, tecavüze, şiddete emeğimizi sömürenlere karşı yaşasın kadın dayanışma' adı altında etkinlik düzenledi.

8 MART TA KADINLARA BİBER GAZI

Hatay Kadın Platformu üyesi yaklaşık 100 kadın, 'Savaşa, kadın cinayetlerine, tacize, tecavüze, şiddete emeğimizi sömürenlere karşı yaşasın kadın dayanışma' adı altında etkinlik düzenledi. Burada sloganlar atarak pankartlar açan kadınlar, topluca yürümek istedi. Ancak, polis yürüyüşe izin vermeyince gerginlik yaşandı. Kadınlar yürümekte direnince polis, biber gazı sıkarak müdahale etti. Kısa süreli arbedenin ardından polis, kadınların pankartları indirerek yürümelerine izin verdi. Slogan atarak kadınlar adına açıklama yapan Özlem Mansuroğlu, "Kadına yönelik şiddetin arttığı, kadın emeğinin her geçen gün değersizleştirildiği ve bir o kadar da sömürüldüğü sistem ne yazık ki bütün şiddeti ile devam ediyor. Kadınların her anı bir yaşam mücadelesi olarak geçiyor" dedi.Kadınlar, açıklamanın ardından halaylar çekip, şarkılar söyleyip dağıldı.

8 MART TA KADINLARA BİBER GAZI haberi 09 Mart 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  87080 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle