AAKD BAĞLAMA KURSU SERTİFİKA TÖRENİ

Yaptığı birbirinden güzel etkinliklerle adından sıkça söz ettiren Aalen Antakya Kültür Derneği (AAKD), çalışmalarına bir yenisini ekledi.
AAKD BAĞLAMA KURSU SERTİFİKA TÖRENİ
 AAKD ve Antakya Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen bağlama kursunu başarıyla bitiren kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını almanın heyecanını yaşadı. Antakya Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törene AAKD Başkanı Mehmet Karasu, Hatay İl Milli Eğitim Müdür Yrd. Halil Sanlı, Antakya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Emine Atmaca, AAKD üyeleri ve kursiyerlerin yakınları katıldı. Usta öğretici Ferihan Esmer tarafından kursiyerlere 232 saatlik kurs verildi. Verilen eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerler sertifika töreni öncesi verdikleri konserle hünerlerini sergileyerek katılımcılara keyif dolu anlar yaşattılar. Usta öğretici Ferihan Esmer yaptığı açıklamada kursiyerlerin büyük bir özveriyle çalıştıklarını belirterek “Çok kısa bir süre içerisinde bağlama çalmayı öğrenmeleri büyük bir başarı, hepsini tebrik ediyorum.” dedi.
Karasu “Kültür ve sanatın her alanında çalışmalarımız devam ediyor”Düzenlene törende konuşan Mehmet Karasu, Hatay İl Milli Eğitim Müdür Yrd. Halil Sanlı ve Antakya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Emine Atmaca’ya katkılarından dolayı teşekkür ederek “ Kültür ve sanatın her alanında çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bugün burada Antakya Halk Eğitim Merkezi ile birlikte düzenlemiş olduğumuz bağlama kursunun sertifika töreninde kursiyerlerimizin eğitimlerini başarı ile tamamlamalarının mutluluğunu yaşıyoruz. Bize sundukları konserde ne kadar başarılı olduklarını gördük, hepsini tebrik ediyorum.” dedi. Kursiyerler arasında en çok ilgiyi 64 yaşında bağlama çalmayı kafasına koyup kursu da başarı ile tamlayan Suat Aşkaroğlu gördü. Aşkaroğlu “ Bağlama çalmak her zaman benim hayallerimdeydi, bugüne kadar öğrenmediğime çok pişmanım. Hiç kimse hayallerini ertelemesin. Bize böylesi güzel bir ortamda hayallerimizi gerçekleştirme fırsatı verdiği için AAKD Başkanı Mehmet Karasu’ya çok teşekkür ederim.”dedi.Törende kursiyerlere sertifikaları AAKD Başkanı Mehmet Karasu, Hatay İl Milli Eğitim Müdür Yrd. Halil Sanlı, Antakya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Emine Atmaca tarafından verildi.