ABD''NİN VİRGİNİA EYALETİ SENATÖRÜ MCDOUGLE İSKENDERUN'DA

ABD''NİN VİRGİNİA EYALETİ SENATÖRÜ MCDOUGLE İSKENDERUN'DA -MCDOUGLE: ''BÖLGEDE CİDDİ YATIRIMLAR VAR''
ABD''NİN VİRGİNİA EYALETİ SENATÖRÜ MCDOUGLE İSKENDERUN'DA
ABD'nin Virginia Eyaleti Senatörü Ryan McDougle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hatay Genç Girişimciler Kurulu'nun davetlisi olarak İskenderun'a geldi.
     TOBB Hatay Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Çağrı Belibağlı, İskenderun Ticaret Odası'nda yaptığı açıklamada, Ankara'da Başbakanlık kontrolünde yürütülen bir proje kapsamında tanıştıkları McDougle'u kente davet ettiklerini kaydetti.
     Belibağlı, McDougle ile söz konusu projenin dışında Hatay ve İskenderun için neler yapabileceklerini konuştuklarını ifade ederek, ''Ekonomik ve kentimizin tanıtımı açısından nasıl çalışmalar yürütebileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunmak amacıyla, bazı geziler yaptık, bölgedeki demir çelik fabrikalarını ziyaret ettik'' dedi.
     McDougle ise ziyaretinin ana sebebinin, Virginia ile Hatay arasında ticari açıdan neler yapılabileceğini görmek olduğunu kaydederek, ''Bu konuda incelemeler yapmak için geldik. Yaptığımız incelemeler sonuncunda bölgede çok ciddi iş adamları, çok ciddi sektörler, çok ciddi yatırımlar gördük. Biz sadece sınır komşularımızla değil, uzak ülkeler arasında yapacağımız ticareti de göz önüne alıyoruz'' dedi.