ABDOCAN ONURUMUZDUR

Gezi eylemleri sırasında Hatay’ın Defne İlçesi’ne bağlı Armutlu Mahallesi’nde polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Demokrasi Şehidi Abdullah Cömert doğum gününde anıldı.
ABDOCAN ONURUMUZDUR
Polisin acımasızca katlettiği Abdullah Cömert için ilk anma vurulduğu yerde gerçekleşti. Abdullah Cömert için toplanan yüzlerce kişi hep bir ağızdan katillere lanet yağdırdı. Oğlunun doğum gününü yaşlı gözlerle anlatan Anne Hatice Cömert; “ benim oğlum çok güzel bir günde doğdu. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde doğdu. Abdullah’ım katledilmeseydi bugün 24 yaşında olacaktı. Onu pastasıyla mumlarıyla karşılayacaktım. Ancak katil devlet onu elimden aldı. Bu sokakta polis oğlumu öldürdü. 
 Seni hiç unutmayacağız oğlum. Gittiğin yerde inşallah çok mutlu olursun. Bizi yalnız bırakmayan ve bu anlamlı günde yanımızda acımızı paylaşan tüm dostlara geldikleri için teşekkür ediyorum” dedi.Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Hasan Akgöl’ün de katıldığı anma etkinliği Abdullah Cömert’in defnedildiği mezarlığa yürüyüşle devam etti. Yürüyüş esnasında “Abdullah Cömert ölümsüzdür, katil devlet hesap verecek, gezi şehitleri ölümsüzdür, ağlama anne evlatların burada, anaların öfkesi katilleri boğacak” sloganları atıldı.Mezarı başında da anılan Demokrasi Şehidi Abdullah Cömert’in Annesi Hatice Cömert’in üzüntüsü anma etkinliğine katılan yüzlerce Abdullah Cömert sevenlerini gözyaşlarına boğdu.
ABDOCAN ONURUMUZDUR haberi 09 Mart 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  6140 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle