ABDULLAH VE ALİ LİN ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLECEK

 Belediye Başkanı , Gezi protestolarında darp edilen, kaldırıldığı hastanede de hayatını kaybeden Ali 'ın adının ilçedeki festival alanına verileceğini söyledi. Nehir, yine protestolarda hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in adının da bir park veya sokakta yaşatılacağını kaydetti.

ABDULLAH VE ALİ LİN ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLECEK
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Gezi protestolarında darp edilen, kaldırıldığı hastanede de hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın adının ilçedeki festival alanına verileceğini söyledi. Nehir, yine protestolarda hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in adının da bir park veya sokakta yaşatılacağını kaydetti.Samandağ Kalkındırma Derneği tarafından düzenlenen Evvel Temmuz festivalini 2. gününde, rock grubu Grup Pragsis, Kardeş Türküler ve Yılmaz Özbebek sahne aldı.Konserlerin ardından konuşan Belediye Başkanı Mithat Nehir, Ali İsmail Korkmaz adlı gencin, Eskişehir’deki Gezi Parkı protestoları sırasında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce darp edildiğini, tedavi gördüğü hastanene de hayatını kaybettiğini hatırlattı.   
 Nehir, cenaze töreni Hatay’da düzenlenen Korkmaz’ın isminin Deniz Sitesi’ndeki festival alanına verileceğini belirtti. Başkan Nehir, Hatay’daki Gezi protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in isminin ise bir sokak veya parka verilerek, ölümsüzleştirileceğini kaydetti.Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyi Gürkan Korkmaz da festivalde yaptığı konuşmasında, şunları söyledi:“Allah yapanların cezalarını versin. Göz yumanlar, yargılamayanlar, Allaha nasıl hesap verecekler. Bir kardeş kaybettim ama milyonlarca kardeş kazandım. Tüm halkımız bize destek verdi onlara teşekkür ediyorum. Acımız büyük. Allah böyle acıyı kimseye tattırmasın.”