ABLAMIN KATİLİNİ BULUN

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(34, 34, 34); font-family:arial,sans-serif; font-size:12.6666669845581px">Ge&ccedil;tiğimiz haftalarda Samandağ il&ccedil;esine bağlı Uzunbağ mahalle &ouml;ld&uuml;r&uuml;len İpek Bakımncı&rsquo;nın ailesi isyan etti.</span>
ABLAMIN KATİLİNİ BULUN
Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarının önüne çıkan Bakımcı ailesinin acılarını ve görüşlerini abla Ebru Taşar şöyle dile getirdi; “İpeğin öldürülmesi üzerine 13 gün geçti. Ama katil hala bulunamadı. Bunun sebebini merak ediyoruz. Güpegündüz bir mahallede cinayet işleniyor. O sırada ben yaralanıyorum. Ve katil elini kolunu sallayarak geziyor. Bunun anlaşılması çok zor. İpeğin katili M.A. babamı ve kardeşlerimi de tehdit ediyordu. Katilin ortalıkta gezmesi aile için bir tehdit unsurudur. Yetkililer bütün olanaklarını kullanarak katili bulmalı, yargıya teslim etmelidir.Daha dün bütün Türkiye’yi üzüntüye boğan Özgecan katledildi. İki yıl önce Berna katledildi. Her gün kadın cinayetleri haberiyle uyanıyoruz. Kadınlara yönelik şiddet ve katliam hız kesmiyor. Ne yazık ki birçok kadın gibi ablam da çok fazla şiddet görüyordu.  Bizler yıllardır şiddet gören ablama ve çocuklarına sahip çıktık. Buradan kamuoyuna sesleniyoruz: Kadınların yaşadığı şiddete sadece aileler değil toplum olarak itiraz edelim. Kadınların yanında olalım. Bunu İpekler, Özgecanlar, Bernalar ölmeden yapabilmeliyiz. Her ölüm çok öğreticidir ama bizler kadınlar ölmeden onlarla dayanışalım ki başka aileler ve kadınlar acı çekmesin.İpeğin ölümü ailemizi, Samandağ’daki insaları, bizleri tanımayan uzakta olan kadınların vicdanını rahatsız etti. Başta Uzunbağ Mahallesi olmak üzere Samandağ, Antakya, Defne ve Hatay’ın dört bir tarafından ayrıca şehir dışından gelen ve arayan, acımızı paylaşan herkese çok teşekkür ediyoruz. Her anlamda bizim yanımızda olacağını söyleyen avukatlara, psikologlara ve siz basın mensuplarına ayrıca teşekkür ediyoruz.Buradan başta siz basın mensupları olmak üzere katilin yakalanması için herkesin daha çok desteğine ihtiyacımız var. Bir katliamın ardından hiçbir şey olmamış gibi serbest dolaşmak başka kadınların öldürülmesinin de önünü açacaktır. Daha çok İpeklerin ölmemesi için herkesi göreve davet ediyoruz. İpeğimiz, güzel kızımız, ablam! Sana uğurlar olsun. Mekânın cennet olsun. Rahat uyu. Katilin bulunana kadar mücadele edeceğiz. Yıllarca sana şiddet uygulayan, çocuklarını yetim bırakmaktan çekinmeyen, ne olduğu belirsiz karanlık ilişkilere bulaşmış katilin bulunacak. Bulunacak ve cezasını alacak ki kadın cinayetleriyle mücadele edilsin.Hükümete sesleniyoruz: Eğer dediğiniz gibi gerçekten kadına yönelik şiddet ve katliamlarla mücadele etmek istiyorsanız İpeğin katilini bulun. Yetkililer bütün olanaklarını kullanırsa katil bulunabilir. Yer yarılıp içine girmediyse bulunur. Katil bulunana kadar söylemeye devam edeceğimiz “katil bulunsun” sözü, şimdiki açıklamamızın son sözü olsun.”
 
ABLAMIN KATİLİNİ BULUN haberi 30 Nisan 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1420 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle