AÇED’DEN 120 MİLYON YIL ÖNCESİNE YOLCULUK

Dörtyol, İskenderun ve Adana’dan bir grup doğasever Amanos Dağı'nda bulunan Sincan Mağarası'na gezi düzenleyerek incelemelerde bulundu.
AÇED’DEN 120 MİLYON YIL ÖNCESİNE YOLCULUK
Amanoslar Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği (AÇED) Başkanı Hasan Hüseyin Aksoy, yapılan gezi hakkında yaptığı açıklamada, kış sezonu olmasına rağmen doğaseverlerin bölgelerindeki güzelliklere ilgi gösterilmesinin kendilerini sevindirdiğini belirtti.Aksoy, dernek olarak 'Amanoslarda görülmeyen yer kalmayacak' parolasıyla başlattıkları çevre gezileri kapsamında çok sayıda doğaseverin çalışmalarına destek verdiğini kaydetti.Bölgedeki güzelliklerin tanıtılması için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Aksoy, şöyle devam etti: "Son olarak düzenlediğimiz gezimize İskenderun Doğa Yürüyüşçüleri Grubu, Adana Ekstrem Doğa Fotoğrafçıları Grubu ve Atatürkçü Düşünce Derneği Dörtyol Şubesi üyeleri katıldı. Gezimiz yoğun ilgi gördü. Amacımız bölgemizde bulunan doğal güzellikleri tanıtmak. Bu kapsamda Amanos Dağı'nda bulunan ve 120 milyon yıllık olduğu söylenen Sincan Mağarası'na gezi gerçekleştirdik. oğaseverlerimiz mağaraya hayran kaldılar ve bol bol fotoğraf çektiler. Bu tür yerlerin artık bilinmesini istiyoruz."Aksoy, bölgedeki doğal yerleri gezerek endemik bitki örtüsünü incelediklerini ve görülmesi gerekli doğa harikalarını gün yüzüne çıkartmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.
Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)

 
AÇED’DEN 120 MİLYON YIL ÖNCESİNE YOLCULUK haberi 30 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  860 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle