Acemi gönüllülerden anlamlı etkinlik

Birbirinden güzel ve anlamlı etkinliklere imza atan acemi gönüllüler,Altınözü Oymaklı köyü ilköğretim okulu ana sınıfında yaptıkları güzelleştirme çalışmasının yanı sıra  geçtiğimiz yıl  Adana da lösemiden hayatını kaybeden  Tuğba Kızılkan’ın adını sınıfa vererek bütün takdirleri üzerlerine topladılar.

Acemi gönüllülerden anlamlı etkinlik
Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Acemi gönüllüler Antakya ekibi  23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramında gittikleri ana sınıfında eksikleri görerek ,katkıda bulunma amacı ile tam kadro ana sınıfına bir ziyaret gerçekleştirdiler. Altınözü Oymaklı köyü ilköğretim okulu ana sınıfında yapmış oldukları çalışmalar ile adeta sınıfı yeniden şekillendiren acemi gönüllüler ve öğrencilerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.Acemi Gönüllüler Antakya gurubu tarafından yapılan açıklamada :” Acemi Gönüllüler Antakya grubu olarak bu defa da Altınözü Oymaklı köyü Oymaklı ilköğretim okulunun anasınıfındaydık. Anasınıfı öğretmenimiz Yeşim hanımın ricası üzerine anasınıfını görmeye gittik ve gördük ki anasınıfının bir çok eksiği vardı.
Bizde kısa bir sürede eksiklerimizi internet sayfalarımızda duyurarak eksiklerimizi topladık ve tamamen acemi bir şekilde anasınıfımızı yeniden boyadık.Biz kendimize niçin acemi diyoruz? Çünkü biz tamamıyla gönüllü arkadaşlardan oluşan bir grubuz ve hiç birimiz profesyonel bir boya ustası ya da bir marangoz değiliz.Yaptığımız anasınıfına geçen sene Adana da lösemiden hayatını kaybeden kardeşimiz Tuğba KIızılkan  adını verdik.Acemi Gönüllüler Antakya grubu olarak  Hataydaki yardımsever insanlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.”denildi.Acemi gönüllüler Antakya ekibi SinemYüksekbaş,GizemYüksekbaş,TahirDağaçıkan,AlperArslan,BernaÖzcan,GİzemEray,SeherYıldız,SelinBıçkı,YusufYıldız,Ahmet OğuzhanAytaş,HülyaEsen,MelisAy,GülşahKevrek,BerikaBolat,AnılAçıkgöz,MehmetGürz,ÖmerKara,Yasemin Güngör’den oluşuyor.
Talip KÖLEOĞLU
Fotograflarla Hatay Editörü
        İRADE Gazetesi