AÇKD BAŞKANI ASKER:

AÇKD BAŞKANI ASKER: ''HATAY DAĞ CEYLANLARININ YAŞAM ALANININ YOK EDİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ''
AÇKD BAŞKANI ASKER:
Antakya Çevre Koruma Derneği (AÇKD) Başkanı Selda Asker, Hatay dağ ceylanlarının yaşam alanlarının yok edilmesine izin vermeyeceklerini belirtti.
     Asker, yaptığı açıklamada, Hatay'ın Kırıkhan İlçesine bağlı İncirli köyü sınırları içerisinde çimento fabrikasının kurulmasının planlandığını ileri sürdü.
     Başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan İncirli köyünün, Hatay dağ ceylanının tek yaşam alanı olduğunu savunan Asker, şöyle devam etti:
     ''Milyonlarca yıldan beri burada yaşayan bu ceylanlar köy halkı tarafından korunmakta ve nesli tehlike altında olan bu türün 150'ye yakın bireyi köyün sınırlarında var olma mücadelesi vermektedir. Köyde ceylanlar kutsal kabul edildiklerinden avlanmıyorlar ve beslenmeleri için gereken hassasiyet köylü tarafından gösteriliyor. Çimento fabrikasının o bölgede kurulması demek ceylanların yaşam alanını ve dolayısıyla onları yok etmek demektir. Hatay dağ ceylanlarının yaşam alanlarının yok edilmesine izin vermeyeceğiz.''
     Asker, bu konuda yetkilileri göreve çağırdıklarını kaydet
AÇKD BAŞKANI ASKER: haberi 27 Eyl 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  219455 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle