AÇKD BAŞKANI ASKER:1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ HAKKINDA KONUŞTU

-AÇKD BAŞKANI ASKER: ''ÖZGÜRLÜKÇÜ DEMOKRASİNİN, KÜRESELLEŞMENİN ÖNEM KAZANDIĞI DÜNYADA İNSANLARIN, GÜVEN VE MUTLULUK İÇERİSİNDE YAŞAMASI TEMEL KOŞULDUR''
AÇKD BAŞKANI ASKER:1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ HAKKINDA KONUŞTU
Antakya Çevre Koruma Derneği (AÇKD) Başkanı Selda Asker, özgürlükçü demokrasinin, küreselleşmenin önem kazandığı dünyada insanların, huzur, güven ve mutluluk içerisinde yaşamasının temel koşul olduğunu bildirdi.
     Asker, ''1 Eylül Dünya Barış Günü'' dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, 1 Eylül 1939'da Nazilerin Polonya'yı işgaliyle başlayan ikinci dünya savaşının ardında 52 milyon ölü, milyonlarca yaralı, acı ve gözyaşı bıraktığını anımsattı.
     İnsanlık tarihinin en kanlı, en kirli savaşının başladığı günün ''1 Eylül Dünya Barış Günü'' olarak kabul edildiğini belirten Asker, şöyle devam etti:
     ''Özgürlükçü demokrasinin, küreselleşmenin önem kazandığı dünyamızda insanların, huzur, güven ve mutluluk içerisinde yaşaması temel koşuldur. Her türlü savaşa, şiddete, terör olaylarına karşı dayanışma içerisinde olarak, barış ve dostluk ortamının sürekliliğini sağlamak hepimizin görevidir.''