Adalet Bakan Ergin hafta sonu ziyaretleri

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, hafta sonu  bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu.
Samandağ İlçesine bağlı Hüseyinli köyü muhtarı İsmail Tüm’ün davetlisi olarak Hüseyinli köyü sakinleri ile bir araya geldi. 
Adalet Bakan Ergin hafta sonu ziyaretleri
Hüseyinli köyünde düzenlenen törene Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in yanı sıra Samandağ İlçe Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Emrullah Gülen, Antakya Belediyesi Başkanvekili Serdar Güven ile meclis üyeleri ve Hüseyinli köyü sakinleri katılım gösterdi.
Hüseyin Köyü Muhtarı İsmail Tüm’ün yaptığı konuşma ile başlanılan törende muhtar Tüm, başta Adalet Bakanı Sadullah Ergin olmak üzere tüm misafirlerinin köylerine gelmesi ve köylerine yaptıkları çeşitli yardımdan dolayı ayrı ayrı teşekkür etti.
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş Hüseyinli köyünde yaptığı konuşmada, Belediye Özel Halk Otobüslerinin bu köye sefer yapmaya başladığını, köyde yaşayan herkesin bu hizmetten faydalanacağını kaydetti. Köy muhtarı İsmail Tüm ve köy sakinlerinin isteği üzerine bu hizmetin sunulduğunu ifade eden Başkan Savaş, “Ulaşım hizmetimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi. 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hüseyinli Köyünde yaptığı konuşmada genel ve yerel anlamda çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Ergin, il genelinde ihtiyaca göre çeşitli yatırımların yapıldığını ifade ederek, “Sulama tesisleri, barajlar, hastaneler, eğitim kurumları, göletler yapılıyor, doğalgaz getiriliyor. Halkımızın ihtiyacı ne varsa Türkiye de bir yatırım seferberliği süre geliyor. Tabi bütün bunlar sizlerin desteği ile oldu. Temin edilmiş olan siyasi istikrarın sonucunda oluştu. Siyasi istikrarı oluşturan da sizlersiniz. Bütün bu güzel hizmetler, ülkemizin kazandığı yatırımlar, ortaya çıkan eserlerin temelinde sizlerin emeği var, sizlerin iradesi var, sizlerin desteği var. Yapılan hizmetlere neden olduğunuz için imkân sağladığınız için sizlere teşekkür ediyoruz, Allah sizlerden razı olsun.” dedi. 

Bölgemizde, dünyada önemli sıkıntılar, gelişmeler yaşandığına dikkatleri çeken Bakan Ergin, “Avrupa ekonomik krizden kıvranıyor. Kuzey Afrika’da, Ortadoğu’da sosyal sıkıntılar, çalkantılar almış başını gidiyor. Bu dalgalı denizde istikrarı sağlayıp, devam ettirmek çok kolay hadise değil. Türkiye’nin temin etmiş olduğu siyasi istikrar, bunun yanında ortaya çıkan ekonomik performans ve bu milletin çalışkanlığı ve dirayeti sayesinde şu ana kadar son 10 yıldır, Türkiye de her geçen gün, bir önceki güne daha güzel gelişmeler ile karşılaşıyoruz. Kendi ilimize, ilçemize baktığımızda neticeleri görmek mümkün. 
Bu hizmetler yapılırken elbette ki, Samandağ ilçesi ve bağlı köyler kendi payına düşen hizmetlerle buluştu, buluşuyor. Eksiklerimiz var, ihtiyaçlar sürekli gelişen ve değişen şartlara göre artıyor. Bununla ilgili de muhtarımızın gayretleri, girişimleri, talepleri, mahalli idarelerimizin belediyelerimizin, kaymakamlığımızın, valiliğimizin, merkezi idarelerimizin imkânları birleşiyor, devlet millet omuz omuza inşallah çocuklarımıza, bizden sonraki gelecek kuşaklara daha yaşanacak bir Hüseyinli, daha yaşanılabilir bir Samandağ’ı, daha yaşanılabilir bir Hatay ve gelişmiş güçlü bir Türkiye bırakmanın gayreti içindeyiz. Türkiye bölgesinde gıpta ile izlenen bir ülke konumunda Allah bu birliğimizi, dirliğimizi bozdurtmasın. Bu coğrafyadaki huzuru, kardeşliği, bozmak isteyenlere, Mevla fırsat vermesin. Yanı başımızda komşu ülkelerde yaşanan sıkıntıların biran önce bitmesi, oralarda akan gözyaşlarının dinmesi için Mevla’ya dua ediyoruz. İçinde bulunduğumuz köyümüzün, beldemizin, ilimizin, ülkemizin kıymetini bilmemiz gerekir. Ağzımızın tadı, kucağımızdaki yavrularımızın geleceği, istikbali bu atmosferin muhafazasına bağlı. Onun için sizlerin şu güne kadar göstermiş olduğunuz müzaheretler vermiş olduğunuz destek ve gayretlerden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yarınlarınız bugünlerden daha aydınlık olsun diyorum” dedi.