ADALET BAKANI ERGİN HATAY'DA

''TÜRKİYE'NİN BÖLGESİNDE BU KADAR ETKİN HALE GELMESİ BİR TAKIM ÇEVRELERİ RAHATSIZ ETMİŞ OLABİLİR. ONUN İÇİN TÜRKİYE'NİN HUZURUNA, İSTİKRARINA KARARLI YÜRÜYÜŞÜNE ENGEL OLMAK İSTEYENLER, ÜLKEMİZİ FARKLI ALANLARDA MEŞGUL ETMENİN GAYRETİ İÇERİSİNDE OLABİLİR''
ADALET BAKANI ERGİN HATAY'DA
Ergin, eşi Şükran Ergin ile AK Parti Hatay İl Teşkilatı tarafından Büyük Antakya Oteli'nde düzenlenen iftara katıldı.
     12 Haziran seçimlerindeki başarı nedeniyle partililere teşekkür eden Ergin, şöyle devam etti:
     ''12 Haziran seçimlerinde her biriniz adeta birer destan yazdınız. Ellerinize, yüreklerinize sağlık. Emekleriniz, gayretleriniz, dualarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 12 Haziran sonrasında oluşan atmosferde ülkemiz bölgesinde ve dünya üzerinde bir yıldız gibi parlıyor. Tabii Türkiye'nin bölgesinde bu kadar etkin hale gelmesi bir takım çevreleri rahatsız etmiş olabilir. Onun için Türkiye'nin huzuruna, istikrarına kararlı yürüyüşüne engel olmak isteyenler, ülkemizi farklı alanlarda meşgul etmenin gayreti içerisinde olabilirler. Bunu sağlayabilmek için bu ülkede kan dökülmesini bile göze almış olabilirler. Bu kadar gözleri dönmüş olabilir. Ama bu ülke büyük bir ülke. Bu millet çok büyük bir millet ve tarihi kökleri çok derinlerde olan bir toplum.
   
     Ülkemizde milletimizle alakalı olarak kimin bir kem düşüncesi, kötü emeli var ise Allah'ın izniyle biz yan yana durarak, omuz omuza vererek zor günlerimizde dayanışmayı bilen bir millet olarak bütün bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Bölgemizin, dünyanın bir yıldızı olmaya devam edeceğiz. Hem kendimizin hem yavrularımızın geleceğini inşa etme çalışmalarında, bundan sonra da bu yolculuğu beraber yapacağız.''
     Ergin, rahmet ve bereket ayında yemeğe katılanlara birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve onlara teşekkür ettiğini, herkese ailesiyle çocuklarıyla nice ramazan ve bayramlara erişmesi dilediğinde bulundu.
     İftara, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, Merkez İlçe Başkanı Kudret Özbakış ile bazı ilçe ve beldelerin belediye başkanları ile partililer katıldı.