Adalet Bakanı Ergin Hatay'da

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz'i ziyaret etti.
Adalet Bakanı Ergin Hatay'da
  Ergin, ziyarette, TOBB'un Türkiye'nin en ücra köşesine kadar örgütlenmiş, büyük bir sivil toplum örgütü olduğunu söyledi.
     TOBB'un sadece ekonomik işlere değil, sosyal sorumluluk projelerine de önderlik yapan, Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu alanlarda bu projelerle katkısını koyan bir sivil toplum örgütü olduğunu ifade eden Ergin, Hisarcıklıoğlu'nun, Hatay programı kapsamında Antakya Ticaret Borsası ve Sanayi Ticaret Odası'nı da ziyaret edeceğini belirtti.
     Hisarcıklıoğlu da Adalet Bakanı Sadullah Ergin'le gurur duyduklarını belirterek, özellikle adalet sisteminde son dönemde devrim niteliği taşıyan değişimler yaşandığını ifade etti.

     Hisarcıklıoğlu, bu değişimlerin Türk ticaret hayatına da yansıdığını ve 2023 yılı hedefine ulaşılmasında çok büyük katkı sağlayacağını belirtti.
     Vali Mehmet Celalettin Lekesiz ise Hatay'ın ekonomik rakamlarının çok iyi olduğunu vurguladı.
     Lekesiz, 2000 yılında Türkiye'nin en büyük ilk 500 firması içerisinde Hatay'dan 4 firma bulunduğunu hatırlatarak, bu rakamın 11'e yükseldiğini belirtti.
     Lekesiz, Hatay'ın sanayide, taşımacılıkta, tarımda ve kırsal kalkınmada hükümetin ve iş adamlarının desteğiyle bulunduğu yerden daha iyi noktalara geleceğini kaydetti.
     Konuşmaların ardından Vali Lekesiz, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na ney hediye ederken, Hisarcıklıoğlu da Lekesiz'e bir plaket verdi.
Adalet Bakanı Ergin Hatay'da haberi 14 Temmuz 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  106020 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle