Adalet Bakanı Ergin Hatay'da

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İskenderun ilçesinde yaptırılan okulun açılış törenine katıldı

Adalet Bakanı Ergin Hatay'da
Bakan Ergin, Denizciler beldesinde yaptırılan Denizciler Gübretaş Ortaokulu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bu güzel hizmetin devamının gelmesini talep ettiklerini söyledi.Tüzel kişilerin, şirketlerin geleceğe dönük birçok yatırımlar yaptıklarını ifade eden Ergin, bu yatırımların en anlamlı, kalıcı ve hayırlısının eğitime yapılanlar olduğunu kaydetti."Bu zaman diliminin kıymetini bilin. Artık iyi olmak yetmiyor, çok iyi olmak da yetmiyor. Her biriniz en iyi olmak zorundasınız, çünkü acımasız bir rekabet var. Çocuklarımız birbirleriyle yarışıyorlar ve en iyiler iyi yerlere geliyor. Onun için henüz yolun başındasınız, bu süreyi çok iyi değerlendireceğinize inanıyorum. Büyük Türkiye 'nin adımlarını, inşasını sizler gerçekleştireceksiniz.
 Bizler size bu imkanı hazırlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, altyapıyı hazırlıyoruz, bayrağımızı daha yukarılara çıkarmak için sizler büyük gayret sarf edeceksiniz."Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu ise Denizciler beldesindeki okulun, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin bir şirketi olan Gübretaş'ın 60'ıncı yıl hediyesi olduğunu kaydetti.Bir milyon 100 bin çiftçi ailesine hizmet götürdüklerini ve Türkiye'nin her noktasında çiftçilerin tarımsal girdi ihtiyaçlarını karşılayan şirketlerinin 2012 yılında 4,3 milyar liralık bir kredi dağıttığını ifade eden Kutlu, bu kredinin yüzde 75'inin gübre, akaryakıt, tohum, ilaç ve yem temini için olduğunu bildirdi.Kutlu, sosyal sorumluluk kapsamında 2012 yılında 150 bin çiftçi ve 9 bin mühendise eğitim verdiklerini de ifade ederek, ayrıca 900 öğrenciye karşılıksız burs sağladıklarını söyledi."En iyi yatırım insana yatırımdır" prensibiyle yola çıktıklarını belirten Abdullah Kutlu, Denizciler beldesi dışında bu yıl Kocaeli'de de ikinci bir okul projelerinin bulunduğunu sözlerine ekledi.Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su'nun da birer konuşma yaptığı açılış töreninde, 13 yaşındaki talasemi hastası Ahmet Yıldız, İstiklal Marşı'nı okuyarak izleyicilere duygusal anlar yaşattı.
Adalet Bakanı Ergin Hatay'da haberi 31 Mart 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  65030 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle