Adalet Bakanı Ergin Hatay'da

Adalet Bakanı Sadullah Ergin Hatay'da Gezi  ve incelemelerde  bulundu.
Adalet Bakanı Ergin Hatay'da
Bakan Ergin, sabah saatlerinde geldiği Hatay'da ilkolarak Engelli Koordinasyon Merkezi'ndeincelemelerde bulundu. Engelli bireylerin topluma kazandırılması ve meslek edinmelerini sağlamaya yönelik faaliyetlerde bulunan merkezde ilk olarak Bakan Ergin şal dokuyan engelli kursiyerlerle görüştü. Dokuma tezgahının başına geçen Bakan Ergin, kursiyerden dokumanın nasıl yapıldığı hakkında bilgialdı ve dokunan şala ilmek attı. Koordinasyon merkezindeki müzik sınıfında da engellilerin kurduğu koronun çalışmalarını izleyen Ergin söylenen parçalara eşlik etti.
  
Bakan Ergin, burada yaptığı açıklamada özürlülerin topluma kazandırılması için bir çok alanda çalışma yapıldığını ifade ederek, “Burası gençlerimizin kendi yeteneklerini temin eden merkez olmuş. Dokumacılıktan resim kursuna kadar eğiten bir kurum konumunda. Gençlerimizi topluma kazandıran bir eğitim merkezinin olması sevindirici” şeklinde konuştu.Bakan Ergin Engelli Koordinasyon Merkezindeki incelemelerinin ardından Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi'ne geçti.Hatay İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan ödenekle kamulaştırılan ve tarihi dokusuna bağlı kalınarak restore edilen 22 odalı eski Antakya evinde oluşturulan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi'ni gezen Bakan Ergin, burada yetkililerden bitki çeşitleri ve sergi alanları hakkında bilgi aldı.Bakan Ergin'e  Vali  Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhuriyet Savcısı Bestami Tezcan, Hatay İl Jandarma Komutanı Hasan Koçyiğit ve kurum amileri eşlik etti.
Adalet Bakanı Ergin Hatay'da haberi 13 Temmuz 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  33965 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle