ADD Adana Eğitim Çalışması Sonuç Bildirgesi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Hatay Şube Başkanı Kezban Kuran, Kuvay-i Milliye ruhu ile Türkiye Cumhuriyeti'nin vatanıyla, milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumaya kararlı olduklarını söyledi.
ADD Adana Eğitim Çalışması Sonuç Bildirgesi
Kuran, Antakya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) düzenlediği basın toplantısında, Adana'da düzenlenen ''Eğitim çalışması ve genişletilmiş Güneydoğu, Doğu Anadolu ve Akdeniz bölge toplantısının sonuç bildirgesi'' kapsamında alınan bazı kararların yerel basınla paylaşmak istediklerini ifade etti.
     Yeni anayasa, sivil anayasa adıyla sunulan projede Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısının değiştirilmeye çalışıldığını belirten Kural şöyle devam etti:
 
      ''Atatürk devrim ve ilkelerini anayasanın değiştirilemez 4 ilkesini koruyan, laik, demokratik, insan haklarına dayanan, hukukun üstünlüğünü temel alan, hak ve özgürlükleri doğrudan yaşama geçirecek anayasaya elbette evet diyoruz. Tam bağımsız, özgür, çağdaş, bir ülke için tüm yurtseverlerle bilimi aydınlığında, Mustafa Kemal Atatürk'ün aydın izinde bağımsızlık ve Cumhuriyet için güç birliği yapılması gerektiğine inanıyoruz. Kuvay-i Milliye ruhu ile Türkiye Cumhuriyeti'nin vatanıyla, milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumaya kararlıyız.''
     Kuran, 1 Ekim Cumartesi günü toprağa verilen ADD başkanlarından Mehmet Suphi Gürsoytrak'ı da rahmet ve saygıyla andıklarını söyledi.
     Bu arada, ADD yöneticileri Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ni de (HGC) ziyaret ettiler.