ADLİ YIL AÇILIŞ TÖRENİ

Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar, 2011-2012 adli yılının hayırlı olmasını ve adaletin suçlular için daha hızlı tecelli etmesini dilediğini söyledi.
ADLİ YIL AÇILIŞ TÖRENİ
 Yazar, Cumhuriyet Alanı'nda, yeni adli yılın açılışı nedeniyle düzenlen, ''Anıta Çelenk Sunma Töreni''nde yaptığı konuşmada, Hatay Adliyesi ve Barosu olarak yeni adli yılın kent ve ülke için hayırlı olmasını diledi.
     Adalet konusunda yaşanan yeniliklerin olumlu olduğunu belirten Yazar, ''Suçlular için adaletin daha hızlı tecelli etmesini diliyorum'' dedi.
     Baro Başkanı Sinan Akgöl ise yeni adli yılın hukukun üstünlüğünün esas alındığı, mesleki sorunların çözümünün gerçekleştiği bir yıl olmasını temenni ettiklerini söyledi.

     Ülkenin terör belasından dolayı zor günler geçirdiğini belirten Akgöl, ''Terörü sevindirmemek için hiç bir törenimizi iptal etmeyeceğiz ve teröristleri sevindirmeyeceğiz. Ülkenin birlik, beraberlik ve bütünlüğünün korunması için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Devletimizde yaşanacak her türlü sorunun üstesinden gelebilecek güçtedir'' diye konuştu.
     Akgöl, yeni yasama yılında ''Sivil Anayasa'' konusunda atılacak adımların destekçisi olacaklarını, anayasanın hazırlanması konusunda Barolar Birliği olarak aktif rol almak istediklerini söyledi.
     Tören anıta çelen sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla son buldu.
     Törene, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Adalet Komisyon Başkanı Tuğrul Hançer Kıran, İdari Mahkeme Başkanı Hidayet Ergenç bir çok savcı ve baro üyesi katıldı.
ADLİ YIL AÇILIŞ TÖRENİ haberi 07 Eyl 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  118815 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle