ADLİ YIL KUTLAMA MESAJI

Unutulmamalıdır ki; savunma hakkı ve yargı bağımsızlığı, hukukçulara özgü teknik terimler değil, 77 milyon vatandaşımızın hak ve özgürlüklerinin teminatıdır.

ADLİ YIL KUTLAMA MESAJI

Yargının üzerine yürütmenin karabasan gibi çöktüğü, hak ve özgürlüklerin muktedirlerin isteğine göre şekillendirildiği, savunmanın susturulmaya çalışıldığı, nefret söylemiyle toplumun kutuplaştırıldığı, kendisi gibi düşünmeyenlerin “hain” ilan edildiği ve erkler ayrılığının görmezden gelindiği 2014 Türkiye’sinde yeni bir Adli Yıl’a giriyoruz.Yeni Adli Yılda avukat, hakim ve savcı tüm hukukçulardan beklentimiz; insan hak ve özgürlüklerini, evrensel hukuk ilkelerini, savunma hakkını ve toplumsal barışı savunmaktır.Unutulmamalıdır ki; hak ve özgürlükler kendilerini savunamaz. Ve yine unutulmamalıdır ki hukuk her zaman herkese lazım olacaktır. Dünün hukuk mağdurları, hukuk sistemini altüst ederek yeni mağduriyetlere neden olmaktadırlar. Ancak oynadıkları bu sistem yarın kendilerine de lazım olacaktır.Ümit ediyoruz ki, askıya alınmış olsada adalet, yeniden devletin temeli olmaya devam eder, temel hak ve özgürlüklere dair kazanımlardan geriye gidiş durdurulur, erkler ayrılığı bağlamında herkes kendi sınırlarına çekilir ve sınırlarını korur,  evrensel hukuk ilkeleri içselleştirilir ve ülkem insanı tedhiş ve endişe içinde değil, güven ve emniyet içinde hayatına devam eder, ülkemizde ve dünyamızda terör ve savaş tamtamcılarının değil emniyet ve barış temsilcilerinin sesi ve soluğu gür çıkar.Bu beklentilerle, tüm meslektaşlarımızın yeni Adli Yılını kutlar, ülkemiz için hayırlı olmasını dileriz.Ayrıca yeni adli yılımız başladı. Bu nedenle avukatlar, hakimler, savcılar, adliye çalışanları ve adliyede davası, takibi, işi olan diğer vatandaşlarımız için yeni bir süreç adli tatil sonrası kaldığı yerden devam edecek.. Davalar, duruşmalar, takipler, dosyalar ve sair zorlu bir çalışma dönemi başlıyor..Denge Hukuk ve Düşünce Derneği olarak 2014-2015 Adli Yılının, avukatlarımıza, hakimlerimize, savcılarımıza, yargı çalışanlarımıza, milletimize, ülkemize, ülkemiz hukukuna yararlı olmasını diliyorum.

                                                          

                                                                                              Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı

                                                                                                          Av.Muhammet ÇAKIR

ADLİ YIL KUTLAMA MESAJI haberi 03 Eyl 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  65205 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle