''AF YASA TASLAĞI LİSE ÖĞRENCİLERİNİ DE KAPSAMALI''

 Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Hatay İl Temsilcisi Metin Yılmaz, bu hafta içerisinde görüşülecek ve halk arasında torba yasa tasarısı olarak adlandırılan af yasa taslağının, orta öğretim çeşitli nedenlerle ilişiği kesilen öğrencilerinde kapsaması gerektiğini söyledi.
''AF YASA TASLAĞI LİSE ÖĞRENCİLERİNİ DE KAPSAMALI''
 Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, gündeme alınacak ve birçok maddede af getirecek olan yasa içerisinde orta öğretimde disiplin ve devamsızlık nedeni ile okuldan ilişiği kesilen öğrencilerinde yer alması gerektiğini belirtti.
     2009-2010 eğitim - öğretim yılında disiplin ve devamsızlık nedeniyle 40 bin 383 öğrencinin okulla ilişiğinin kesildiğini anımsatan Yılmaz, şöyle devam etti:
     ''Okuldan çeşitli nedenlerle ilişiği kesilen bu öğrencilerin bir kısmı suça bulaşmıştır. Suça bulaşan çocukların çoğunun okulla ve ailesiyle sorunlar yaşadığı ortaya çıkmıştır. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun bu çalışmamızı dikkate alması halinde böyle boşta kalan her ilişiği kesilmiş öğrencinin gün geçtikçe daha da kötüye gidişinin de önüne geçilmiş olacaktır''
     Yılmaz ayrıca ''Eğitime Dönüş Projesi'' çalışmasıyla söz konusu çocukların eğitimlerini tamamlayarak ileride kendilerinden sonra gelecek çocuklara model oluşturacağını ve bu çocukların eğitim, kültür ve hayat standartlarının yükseleceğini kaydetti.