Afet Bilinçlendirme Paneli

Türkiye’nin en riskli deprem bölgelerinden biri olan Hatay ilinde afetler konusunda farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli eğitim düzeylerinden öğrenciler, afet gönüllüleri, kamu kurumu çalışanları ve tüm Hatay Halkının davet edileceği bir “ Afet Bilinçlendirme Paneli” gerçekleştirilecektir. 
Afet Bilinçlendirme Paneli

Halkımızın olası afetlere hazır olabilmesi için, ilk 72 saat kendine, ailesine, komşularına ve çevresine yardım edebilecek bilgi ve becerilerin kazandırılmasında temel afet bilinci eğitimlerinin öneminin vurgulanacağı panel,  Vali  LEKESİZ’ in teşrifleriyle 21 Aralık 2012 günü saat 14:00’ te Antakya Kültür Merkezi’ nde düzenlenecektir. 

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansının (DOĞAKA) desteği, İl Afet ve Acil Durum, İl Milli Eğitim ve İl Sağlık Müdürlüklerinin katkılarıyla düzenlenecek olan panele, Mustafa Kemal Üniversitesinden Doç. Dr. Murat Bikçe “Hatay’ın Afetselliği ve Depremde Binalarımızın Yıkılma Nedenleri”, Bilkent Üniversitesi öğretim görevlisi Psikolog Dr. Nedret Öztan; “Afetin Psikolojik Etkileri” ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sosyal Hizmet Uzmanı M. Zeynep Türkmen; “ Temel Afet Bilinci: Kişi ve Aileler için Hazırlık” konularında sunumlarıyla katılacaklardır. 

Afet Bilinçlendirme Paneli haberi 18 Aralık 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  98195 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle