AFRİKA'YA YARDIM KAMPANYASI

 - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Afrika'daki açlık ve kuraklık tehdidinin yaralarının sarılabilmesi için herkesin desteğine ihtiyaç olduğunu belirtti.
AFRİKA'YA YARDIM KAMPANYASI
 Kuseryi, ATB Konferans Salonu'nda yönetim kurulu üyeleriyle yaptığı toplantıda, Somali'de yaşanan açlık nedeniyle 5 milyon insanın ölüm sınırında bulunduğunu, 6 dakikada bir çocuğun öldüğünü söyledi. Kuseyri, yaşanan büyük insanlık dramı karşısında TOBB'un başlattığını kampanyanın bir ayağının da kentte yürütüleceğini kaydetti.
     Dünyanın en fakir kıtası olan Afrika'da 40 milyona yakın insanın özellikle de çocukların, son 60 yılın en kurak yılının da etkisiyle kronik açlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını vurgulayan Kuseyri, yaşananın bir insanlık ayıbı olduğunu belirtti.
 
  
     Yaşanan ayıbın bütün insanlık olarak el ele vererek ortadan kaldırılabileceğini ifade eden Kuseyri, sözlerini şöyle sürdürdü:
     ''Bizler tarihimiz boyunca yardımlaşma ve paylaşma geleneğimizle tanınmış bir milletiz. Bu yüzden de Afrika'da yaşananlara karşı kayıtsız kalmamalıyız. Afrika'daki açlık ve kuraklık tehdidinin yaralarının sarılabilmesi için herkesin desteğine ihtiyaç var. Bizler, nefsimizle, açlıkla susuzlukla mücadele içine girerken, çok daha güç koşullar altında hayat mücadelesi veren Afrika halkını unutmamamız lazım. TOBB Yönetim Kurulu ve Antakya Ticaret Borsası olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek Afrika'ya yardım elimizi uzatıyoruz. Türk iş alemi ve yardımsevenler olarak ramazanın rahmet ve bereketini, Afrika'ya yardım elimizi uzatarak göstermemiz gerektiğine inanıyoruz.''
     Kuseyri, yardım kampanyasına herkesten destek beklediklerini kaydetti.
AFRİKA'YA YARDIM KAMPANYASI haberi 10 Ağustos 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  228380 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle