AFRİKA'YA YARDIM KAMPANYASI

 Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu, (BASK) Hatay İl Temsilciliği, bir aylık üye aidatlarını Müftülük kanalıyla Somali'ye bağışladı.
AFRİKA'YA YARDIM KAMPANYASI
 BASK İl Temsilcisi Metin Yılmaz, bağışlarını teslim etmek için Hatay Müftüsü Mustafa Sinanoğlu'nu ziyaretinde yaptığı açıklamada, Somali'deki insanlık dramına kayıtsız kalamayacaklarını, gerek nakit bağış, gerekse SMS ile bağış şeklinde yardım kampanyasına destek verdiklerini kaydetti.
     İnsanlık onuru adına Somali'de yaşanan kuraklık, açlık ve iç savaşın verdiği acıları dindirmek için bu yardım hareketine tüm sivil toplum örgütlerinin duyarlı olması gerektiğini belirten Yılmaz, ''Bu ay üyelerimizden toplamış olduğumuz aidat ve bağışları Diyanet işleri Başkanlığı kanalı ile Somali'deki açlık çeken insanlara verilmek üzere Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu'na vermiş bulunmaktayız'' diye konuştu.
 
 
     Sinanoğlu ise Somali'de yaşanan açlık felaketinin durması için ilk önce insan olmanın verdiği sorumlulukla herkesi duyarlı olmaya davet etti.
     BASK'ın az veya çok bu konuya öncülük etmesinin önemine değinen Sinanoğlu, şöyle konuştu:
     ''Hem insan, hem de Müslüman olmanın görevi olarak yardım etmek lazım. Müftülük olarak Diyanet İşleri Başkanlığı'nın başlattığı kampanya kapsamında kent genelinde 245 bin TL topladık ve daha da toplamaya davet ediyoruz. Halkımız gönül rahatlığıyla fitre ve zekatlarını buraya verebilirler. Şu an Somali halkının bu yardımlara bizden çok daha fazla ihtiyacı var.''
AFRİKA'YA YARDIM KAMPANYASI haberi 11 Ağustos 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  380350 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle