AGD Şehitler Gecesi' etkinliği düzenlendi‏

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Hatay Şubesi tarafından 'Şehitler Gecesi' etkinliği düzenlendi.İlahiyatçı Yazar Abdulaziz Kıranşal’ın Konuşmacı olarak katıldığı programa Saadet Partisi İl Yönetimi, Memur-Sen, Diyanet-Sen, Hatim-Der, Mazlum-Der, Nehir Derneği, Yardımeli, İHH, Kardelen, Aksa, Öğ-der, Din-Bir-Der, İlim Yayma Cemiyeti, Eğitim Bir-Sen, Esnaf Sanatkarlar Derneği ve diğer bazı STK temsilcileriyle birçok davetli yoğun katılım gösterdi.
AGD Şehitler Gecesi' etkinliği düzenlendi‏
Antakya Kültür merkezinde gerçekleşen “İslami prensiplerimiz ve Şehadet Gecesi” etkinliğinde konuşmasını yapan İlahiyatçı Yazar Abdulaziz Kıranşal Şehit olmak için, şehitler gibi yaşamak gerektiğini belirterek, bugün hacısıyla hocasıyla faizin dibini düşmüş bir toplum haline geldik. Her yıl Siyonizm’e 50 milyar faiz ödüyoruz. 18 bin kişi faizden içeride yatıyor. Yılda 300 kişi kredi kartı borcunu ödeyemediği için intihara kalkışıyor. Ev faizle alınıyor, araba faizle alınıyor, düğün faizle yapılıyor, çocuk faizle okutuluyor.Faiz yemek Allah'a ve Resulüne harp ilan etmekti diyen Kıranşal, Kumar millileşmiş, içki içenler ve fabrikaların sayısı artmış, boşanmalar artmış, hacca giderken bile Amerika doları ile gidiliyor. Suriyeli kadınların iffetini korumak için, Iraklı kadınların iffetini kirletenleri davet ediyoruz. Allah bu toplumu nasıl ayağa kaldıracakta İslam ülkelerine lider haline getirecek. Osmanlıyı böylemi kuracağız? Bugün şehitler kalksa gelip görse biz bunun için mi şehit olduk derlerdi. Peygamberimiz bir günlüğüne gelse caddelerimizde, evlerimizde rahatça misafir edebilir miyiz?” dedi.İslam birliği kurulmadan hiçbir şey çözülemeyeceğini belirten Kıranşal, İslam birliği, İslam Natosu, İslam kültür işbirliği kurulmadan, Faizsiz ekonomi sisteme geçilmeden, zina yeniden suç olmadan ayağa kalkmamız mümkün değil” diye konuştu.Program, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’ın İlahiyatçı Yazar Abdulaziz Kıranşal’a plaket takdimi ile son buldu.

 
AGD Şehitler Gecesi' etkinliği düzenlendi‏ haberi 02 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine tarafından  1475 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.