Ahilik Haftası Etkinlikleri

  

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında esnaf temsilcileri Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A.Kadir Teksöz eşliğinde Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti

Ahilik Haftası Etkinlikleri

Esnafın, istihdamda ve üretimde bulunduğunu, bugünden ve dünden aldığımız kültürü gelecek kuşaklara devrettiğini, her açıdan toplum hayatının vazgeçilmezi olduğunu vurgulayan Lekesiz, ‘Ahilik toplumda yaşayan herkesi birbirine yaklaştıran, dayanışma kurulmasını sağlayan bir olgudur. Ahiler; bir toplumda fertleri birleştiren ortak bağlar ve değerler kurulmadığında ya da sahip olunan değerler kaybedildiğinde görünüşteki bütünlüğe rağmen birliğin bozulacağının bilincindeler. Toplumu birbirine bağlayan bu önemli bağların nasıl bir araya getirildiğini Ahiliği tanıdıkça daha iyi anlıyoruz.’dedi. 

İnsanoğlunun olduğu her yerde birtakım sorunlar yaşanabileceğini, esnafın da bir takım sorunları olabileceğini kaydeden Lekesiz, ‘Tüm bu sorunları elbirliği ile çözebileceğimizden hiçbirinizin de şüphesi olmasın. ‘diye konuştu.

-İstenmeyen Olaylara Karşı Sağduyulu Olalım.

  

Vali Lekesiz, son zamanlarda ilimiz genelinde arzu edilmeyen gelişmeler yaşandığını da kaydederek, ‘Şunu memnuniyetle belirtmeliyim ki, onlarca uygarlığa ev sahipliği yapan ilimizde, bunun sonucunda oluşan zenginliklerin en başta geleni, toplumsal hoşgörüdür. Bu toplumsal hoşgörünün de toplumun her zerresine sinmiş olmasından duyduğumuz mutluluğu paylaşmak istiyorum ve aynı zamanda onun değerinin çok iyi bilinmesi gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Lütfen ilimizdeki huzur, güven, toplumsal hoşgörü ve barış ortamını zedeleyecek gelişmelere izin vermeyelim. Lütfen şu nazik süreçte, hukuka uygun davranalım, sorumluluğumuzla paralel davranalım, soğukkanlı ve sağduyulu olalım.’diye konuştu.

 

HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz de, kabulden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek, Ahiliğin önemine değindi.

 

Ahilik Haftası Etkinlikleri haberi 19 Eyl 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  307820 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle