Ahilik Haftası Etkinlikleri

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial; font-size:13.3333330154419px">Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında esnaf temsilcileri Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A.Kadir Teks&ouml;z eşliğinde Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca&rsquo;yı ziyaret etti.</span>
Ahilik Haftası Etkinlikleri
Tayfur Sökmen Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette konuşan Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca, Ahi Evran- ı Veli’nin “Hak ile sabır dileyip bize gelen bizdendir, akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir” sözünü anımsatarak, “Her şeyden önce üreticinin ve esnafın aklını kullanması ve bu çerçevede hareket etmesi gerekiyor. İkinci bir kural ise; ahlaklı olmaktır. Bir esnaf çok akıllı olabilir ancak ahlak yoksa bunun bir anlamı yoktur. Burada ahlaktan kast ettiğimiz ahiliğin temel ilkelerine uygun çalışmaktır. Akıllı ve ahlaklı bir şekilde çalışıp bu iki ilkeyi birbiri ile bütünleştirmek gerekiyor.” dedi.Sayın Topaca, “Gerçek sanatkar, ahiliğin temel ilkelerine göre hareket edendir. Bunlar uygulandığı takdirde de müşterisi ile bütünleşen bir esnaftan söz edebiliriz. Ancak ahiliğin temel ilkelerini uygulayamıyor ise o zaman sorun var demektir. Müşterisi ile güven sorunu var demektir. Onun için yanlışlığın temel sebebini kendimizde aramak sureti ile bu ilkeler çerçevesinde hareket etmemiz gerekiyor.” dedi.Sayın Topaca, Ahilik Haftası’nı kutladığını belirterek, ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını dilediğini belirtti.HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz de, kabulden dolayı Sayın Topaca’ya teşekkür ederek, Ahiliğin önemine değindi.
Ahilik Haftası Etkinlikleri haberi 15 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1775 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle