AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI ZİYERETLERİ

Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve Kooperatif Başkanları, Oda Başkanları ile yönetim kurulu üyeleri Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye ziyarette bulundu.
AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI ZİYERETLERİ
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve Kooperatif Başkanları, Oda Başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde yaptığı ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sizler sadece Antakyamızın değil, Hatayımızın ve Türkiyemizin gurur kaynağısınız. Ahilik özü itibari ile güzelliği, doğruluğu, dürüstlüğü temsil eden aynı zamanda küçüğün büyüğüne saygısını ifade eder. Ahilik ayrıca kültürümüzün ve inancımızın en üst noktalara taşınması konusunda bir eğitimi de içinde barındırmaktadır. Türk milletinin en önemli dinamiklerini esnafımız oluşturmaktadır. Sahip olduğumuz kültürel güzellikleri Selçuklular, Osmanlılar döneminden bugüne kadar yaşatarak, koruyarak getiren kesimlerden biri de sizlersiniz. Türkiye’nin 2023 hedefinde dünyanın en gelişmiş ilk on ülke içerisinde yer almasında en önemli destekçimiz siz kıymetli zanaatkârlar ve esnafımızdır.
 
 Antakya Belediye Başkanı olarak ekibimizle her zaman zanaatkârlarımızın, esnafımızın ve vatandaşlarımızın en küçük ricasını emir telakki eden zihniyete sahibiz. İnsanımızın yüreğinde bir kum tanesi kadar sevgi açısından bir yer bulabilirsek o bizim için kâfidir. Esnafımızdan gelen arzu ve istekleri karşılama konusunda bütün imkânlarımızı sunmaya hazırız. Antakya Belediyesi adına ve şahsım adına Ahilik Haftanızı kutlarım” dedi.Ziyarette konuşma yapan Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz, “81 Vilayet genelinde bugün Ahilik günü kutlamaları olduğunu hatırlatarak, “Bu münasebetle sizlere 70 Oda, kooperatif başkanımız ve ATSO Başkanı Hikmet Çinçin beyle beraber ziyarette bulunuyoruz. Antakya genelinde yaptığınız çalışmalar herkes tarafından büyük takdirle karşılanıyor. Bu arada 24 saat boyunca kapınız bizlere açık. Bunu çok iyi biliyoruz. Bugüne kadar esnaf kardeşlerimizin rahat etmesi için yaptığınız bütün hizmetlere ayrı ayrı teşekkür ederiz” dedi. Yapılan ziyaretin sonunda Başkan Kimyeci ve konuk heyet gününü anısına hatıra fotoğrafı çekildi.