Ahmet Gök Sosyal Tesisleri Törenle Açıldı

Hayırsever kardeşler Sever, Semir ve Hasan Gök tarafından merhum babaları adına yaptırılan Serinyol Belediyesi Ahmet Gök Sosyal Tesisleri, düzenlenen törenle açıldı.
 
Ahmet Gök Sosyal Tesisleri Törenle Açıldı
 Vali Lekesiz açılışta yaptığı konuşmada, farklılıkların yüzyıllardır uyum ve ahenk içerisinde yaşadığı ilimizde, ilimizi ve ülkemizi çok daha güzel bir geleceğe taşımak için her zaman olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde hareket edileceğini söyledi. 
Dünya nüfusunun ve gelir düzeyinin artmasına paralel olarak ihtiyaçların da çeşitlendiğini ifade eden Lekesiz, ‘Tüm bunlar idarenin görev ve sorumluluklarını artırdı. Belediyelere de imar, içme suyu gibi görevlerinin dışında sosyal, kültürel, turizm ve daha pek çok konuda sorumluluk yükledi. Belediyelerimiz, sorumluluk alanları dahilinde daha iyi hizmet için tatlı bir rekabet içindeler. Rekabet ise, rehavetin ortadan kalkmasını ve kamu hizmetlerinde daha iyiye gidilmesini sağlıyor.’diye konuştu. 
Taziye evi olarak da kullanılacak olan tesisin, günümüz dünyasında önemli bir hizmeti karşılayacağını ifade eden Lekesiz, Belediye Başkanı Oflazoğlu’na ve hayırsever aileye teşekkür etti. 
MKÜ Rektörü Prof. Dr.H.Salih Güder ise, Belediye-Üniversite işbirliğine değinerek, ‘Beldenin ve üniversitemizin atık arıtma tesislerini beraberce projelendirdik, şu anda yatırım beraberce yürütülüyor. Serinyol’a ve üniversiteye doğalgazın gelmesi için yine işbirliği yaptık. Sayın Başkana  işbirliğinden dolayı teşekkür ediyorum.’diye konuştu. 
Serinyol Belediye Başkanı Mehmet Oflazoğlu da, gerek eğitim alanında gerekse sosyal alanda beldeye yapılan yatırımlarda hayırseverlerin desteğinin büyük olduğunu ifade ederek, açılışı gerçekleşen ‘Ahmet Gök Sosyal Tesisleri’nin yapımına katkı sunan  hayırsever kardeşlere teşekkür etti. 
Konuşmaların ardından Sever, Semir ve Hasan Gök kardeşlere plaketleri verildi. 
Törene, Hatay Milletvekili M.Ali Ediboğlu, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, il müdürleri, iş dünyamızın ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile belde sakinleri katıldı.