AHMET KAYA YI SAYGIYLA ANIYORUZ

12 yıl geçti Ahmet Kaya' nın ölümünden bu zamana kadar... Bugün ünlü sanatçı ülkemizin dört biryerinde olduğu gibi Hatay' da da rahmetle anıldı.
AHMET KAYA YI SAYGIYLA ANIYORUZ
16 Kasım 2000' de gözlerini hayata yuman Ahmet Kaya kuşkusuz bizi oralarda biryerde görüyor duyuyor da
 Ahmet Kaya' yı ölümünün 12. yıldönümünde rahmetle anıyoruz.
CHP Malatya Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Veli Ağbaba, Ahmet Kaya'nın Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli değerlerden biri olduğunu belirtti.
CHP Malatya Milletvekili Ağbaba, özgün müziğin unutulmaz isimlerinden Ahmet Kaya'nın 12. ölüm yıl dönümünde bir mesaj yayımladı. Ağbaba mesajında, “Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli değerlerden biri olan Malatyalı büyük sanatçı Ahmet Kaya'nın vefatının üzerinden 12 yıl geçti. 12 Eylül faşist rejiminin en ağır koşullarında devrimci ve demokratlara yönelik uygulanan baskı ve zulümlerin gölgesinde protesto müziğini ortaya koyan Ahmet Kaya , tavrını eserlerinin sözlerine ve müziğine yansıtmıştır.
Herkesin sustuğu zaman konuşabilen, korkmadan gerçekleri dillendiren sanatçı kimliğini ölümüne kadar devam ettirmiştir. Halkının yaşadıklarını, halk ağzıyla ve bir ozan diliyle haykırırken direnişin simgesi olmuştur. Bu nedenle Ahmet Kaya sadece bir sanatçı değil, devrimci bir halk adamı, ilerici ve aydın bir kişiydi. Ahmet Kaya, Türkiye'de baskıların, haksızlıkların, hukuksuzlukların son bulması için verdiği mücadeleyle her zaman ayrı bir yere sahip olacaktır” ifadelerini kullandı.Ağbaba, Ahmet Kaya'nın Malatya'nın gurur kaynaklarından biri olduğunu kaydederek, “Malatyalılar Ahmet Kaya'yı bağırlarına basmak istiyor. Ahmet Kaya'nın mezarının memleketi Malatya'da bir beldeye getirilmesi için yetkililere çağrımızı yineliyorum. Ahmet Kaya'nın anısı önünde saygı ve sevgiyle eğiliyorum” dedi.

 

AHMET KAYA YI SAYGIYLA ANIYORUZ haberi 19 Kasım 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  77580 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle