AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI SESSİZ KALMA DÖNGÜYÜ KIR

Kadınların kadınlar için çalıştığı şirket AVON, Aile İçi Şiddet ve Kadına Yönelik Şiddet konusunda dünyanın dört bir yanında sürdürdüğü mücadelesini Türkiye’ye taşıyor.
AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI SESSİZ KALMA DÖNGÜYÜ KIR
Halen 50’ye yakın ülkede aile içi şiddeti sona erdirmek için çalışan AVON, Türkiye’de de şiddete dair farkındalığı arttıracak çalışmalar yapacak, bu amaçla hazırlanan projelere fon sağlamak için ürün satışa çıkaracak.AVON Türkiye İletişim ve Etkinlik Grup Müdürü Hande Orhan proje kapsamında ‘’AVON temsilcilerinden oluşan gönüllülere eğitim vererek kadınları birer proje elçisi yapacağız. 2015’te 3 bin kadına ulaşmayı hedefliyoruz. 3 yılın sonundaki hedefimiz çarpan etkisi ile toplamda 54 bin kadına ulaşmak” dedi.Dünyanın dört bir yanında kadınları güçlendirmek için çalışan AVON, dünyadaki en önemli toplumsal sorunlardan biri olan Aile İçi Şiddet ve Kadına Yönelik Şiddet konusundaki çalışmalarını Türkiye’de de başlatıyor. AVON Türkiye Genel Müdürü Angela Cretu ile İletişim ve Etkinlik Grup Müdürü Hande Orhan, “Aile İçi Şiddete Karşı Sessiz Kalma! Döngüyü Kır!” kampanyasının detaylarını 4 Mart Çarşamba günü Salt Galata’da düzenlenen basın toplantısında anlattı.Toplantıda konuşan AVON Türkiye Genel Müdürü Angela Cretu, “AVON tam 129 yıldır kadınlar için çalışıyor.
Biz, tüm dünyada 6 milyon kadından oluşan dev bir kurumuz ve kadınlara daha güzel bir yaşam sağlamak için çalışıyoruz. Kadınları güzelleştirmenin yanı sıra sunduğumuz ek kazanç fırsatlarıyla onların ekonomik özgürlüklerine katkı sağlamak ve şiddete karşı onları desteklemek için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bugün dünya genelinde her üç kadından biri aile içi şiddete maruz kalıyor. Bu durum toplumun tümünü etkiliyor. Anneleri, kız kardeşleri, arkadaşları ve iş arkadaşlarını… Ve bu şiddet dalgası bir çığ gibi büyüyor, yayılıyor.Kadınların kadınlar için çalıştığı şirket olarak, halen 50’ye yakın ülkede bu şiddetin önüne geçmek için çalışıyoruz. Aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddet konusunda farkındalığı arttıracak çalışmalar yapıyor, bu amaçla hazırlanan programlara destek veriyoruz” dedi.