Ailesini getirmek için gittiği Suriye'de hayatını kaybetti

Yayladağı'daki çadırkentte kalan Suriyeli gencin, ailesini Türkiye'ye getirmek üzere gittiği ülkesinde askerlerden kaçarken su kuyusuna düşerek öldüğü iddia edildi -Yakınları tarafından Yayladağı'na getirilen gencin cenazesi toprağa verildi
Ailesini getirmek için gittiği Suriye'de hayatını kaybetti
Ailesini Türkiye'ye getirmek üzere gittiği Suriye'de askerlerden kaçarken düştüğü kuyuda öldüğü iddia edilen gencin cenazesi Yayladağı ilçesinde toprağa verildi.
     AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, ülkesindeki olaylar nedeniyle bir süre önce Türkiye'ye sığınan ve Yayladağı'da Türk Kızılayı tarafından oluşturulan çadırkentte kalan 24 yaşındaki Ala Halil, ülkesindeki saldırıların artması üzerine beraberinde bazı Suriyelilerle Cisr Eş Şugur kentinde yaşayan ailesini Türkiye'ye getirmek için iki gün önce yola çıktı.
     İddialara göre, gece saatlerinde sınırı yasa dışı yollardan geçerek Suriye topraklarına giriş yapan Halil ve beraberindekiler, Suriye askerlerinin kendilerini fark ederek ateş açması üzerine bulundukları bölgede saklanmaya çalıştı.
     Bu sırada, arazide bulunan bir su kuyusuna düşen Halil, boğularak yaşamını yitirdi. Beraberindeki kişilerin uzun süren uğraşı sonucu bulunduğu kuyudan çıkarılan Halil'in cenazesi, yakınları tarafından sabah saatlerinde Yayladağı'na getirildi.
     Daha sonra Adana Adli Tıp Kurumunda otopsi yapılan Ala Halil için Yayladağı'da cenaze töreni düzenlendi. Yayladağı Asri Mezarlığına götürülen Halil'in cenazesi, çok sayıda Suriyeli'nin katıldığı töreninin ardından tekbir ve dualar eşliğinde toprağa verildi.