AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLİ KARASAYAR:

AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLİ KARASAYAR: -''İSKENDERUN-ARSUZ YOLU KASIM SONUNDA TAMAMLANACAK''
AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLİ KARASAYAR:
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun-Arsuz yolu yapım çalışmalarının kasım ayı sonunda tamamlanacağını söyledi.
     Karasayar, yol yapım şantiyesinde incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, yolun yapım çalışmalarının yaklaşık 3 yıl önce başladığını anımsattı.
     Yol yapım çalışmalarının kasım ayı sonunda tamamlanacağını kaydeden Karasayar, ''Hava şartları elverişli olduğu sürece çalışma sürecek. Kasım sonuna kadar asfaltlama bitecek. Dileğimiz havanın elverişli olması. Projeyi ilgili bakanlık destekliyor, ödenek sorunu yok'' dedi.
     Yolun yıllardır bitmemesinin eleştirildiğini, ancak firma değişimi ve ihaleye itirazın çalışmanın 1 yıl durmasına neden olduğunu belirten Karasayar, kamulaştırma sorununun çözümü için de vatandaşlarla görüştüklerini, gece-gündüz çalışıp 2 yılda bu aşamaya gelindiğini belirtti.
     Bir vatandaşın, yol yapım çalışmaları yüzünden evinde çatlaklar oluştuğunu belirtip mağduriyetinin giderilmesini istemesi üzerine Karasayar, çalışmalar nedeniyle oluşan ufak tefek arıza ve sorunları vatandaşların kendisinin karşılayacağını, olası büyük zararların ise istedikleri takdirde yargıya giderek çözümünü arayabileceğini belirtti.
     İskenderun-Arsuz arasında yapımı süren yolun dünya standartlarında olacağının da altını çizen Karasayar, ''Bir kaç ev aşağıda kalabilir, yol projeye uygun yapıldı'' diye konuştu.