AK Parti İskenderun İlçe Kongresi yapıldı.

 Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti İskenderun İlçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresine telefonla bağlanarak, ''Hep birlikte Hatay'daki tüm belediyeleri kazanma gayretinde olacağız'' dedi.
AK Parti İskenderun İlçe Kongresi yapıldı.
  AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Grand Plaza'da yapılan ve tek liste halinde gidilen kongrede, Hatay'da AK Parti olarak birlik ve beraberlik içinde hareket ettiklerini belirterek, iktidarları süresince ülkede sağlıktan eğitime, havaalanlarından barajlara kadar çok önemli hizmetlere imza attıklarını söyledi.
     Karasayar, konuşmasının ardından Umman'da olduğu için kongreye katılamayan Adalet Bakanı Sadullah Ergin'i telefonla arayarak, hoparlörü açıp herkesin dinlemesini sağladı.
     Kongrenin hayırlı, uğurlu olması dileğinde bulunan Ergin, telefonda partililere hitaben yaptığı konuşmada, halka hizmet için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.
     Halktan aldıkları emaneti büyük bir sorumluluk içerisinde taşıdıklarını vurgulayan Bakan Ergin, ''AK Parti ile bu ülkede çok şey değişti. Ülke çağ atladı. Şimdi de önümüzde yerel seçimler var. Hep birlikte Hatay'daki tüm belediyeleri kazanma gayretinde olacağız. Önümüzdeki yerel seçimlere şimdiden hazırlanıyoruz'' diye konuştu.
     Konuşmaların ardından divan başkanlığını Mehmet Soydan'ın yaptığı kongrede, seçimlere tek aday olarak katılan Uğur Feriz başkanlığa seçildi.
     Kongreye AK Parti Hatay milletvekilleri Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk, CHP İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Çolakoğlu, MHP İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Gül, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı.