AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KAHYA'DAN SERACILARA DESTEK

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulhadi Kahya, bölgede seracılığın gelişmesi için üreticileri bilinçlendirici çalışmalar yaptıklarını söyledi. 
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KAHYA'DAN SERACILARA DESTEK
Kahya, Kırıkhan ilçesinde köyleri ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık konusunda hükümetin verdiği destekleri anlattığını ve sorunlarını dinlediğini kaydetti.
     Merkeze bağlı Ilıkpınar köyünde emekli öğretmen Ahmet Sönmezateş'in salatalık, domates ve çiçek seralarını gezerek bilgi alan Kahya, şöyle devam etti:
     ''Çiftçiler eski yıllara oranla teknolojiyi kullanarak daha bilinçli tarım yapıyorlar. Bölgemizde hava koşulları seracılık yapmaya elverişli. Ancak, yeteri kadar seracılık yapılmıyor. Tarım Müdürlüğü yetkilileriyle köyleri ziyaret ederek seracılığın gelişmesi için teknik destek veriyoruz. Ürünü yetiştirmenin yanı sıra paketlenmesi, pazarlaması gibi konularda da üreticileri bilinçlendiriyoruz. Şu anda bölgede tarımda sulama sorunu yaşanıyor. Yakın gelecekte Reyhanlı ve Dostluk Barajı'nın da devreye girmesiyle Hatay ve çevre illerin su sorunu tamamen giderilecek.''
     Sera sahibi Sönmezateş da, seracılığın karlı ancak zahmetli bir yatırım olduğunu, özellikle domates, salatalık ve çiçekçilik konusunda sera yapanların karlı çıkacaklarını belirterek Kahya'ya desteğinden dolayı teşekkür etti.