AKP LİLERE VAR ESNAFA YOK

ESDER Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar ÖZAL Atatürk caddesi esnafına ve  alışverişe gelen, kısa süre duraklayan,  hemen hemen her müşteriye ceza yazan trafik polislerine, uyguladığı ve uygulamadığı yanlı tavırlara tepki gösterdi.

AKP LİLERE VAR ESNAFA YOK
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar ÖZAL, Atatürk Caddesinde 7 Şubat Cumartesi günü bir kafede yapılan AKP kongresi esnasında caddeyi neredeyse tamamen işgal eden AKP araçlarına, esnafa ve vatandaşa uyguladığı cezayı onlara uygula(ya)mayan görevlilere tepki gösterdi ve açıklamalarına şöyle devam etti “Trafik polisleri Atatürk Caddesinde duraklayan, biz esnaflar ve kısa süreli park eden hemen hemen her müşteriye ceza yazmaktalar. Ancak bu trafik polislerimizi 7 Şubat cumartesi günü göremedik. Gördüğümüzde hemen gözden kayboldu. Trafik polisleri iş başında idi ancak sadece kısa anonslarla işi geçiştirip gittiler. Bu duruma tepki gösteren esnaf trafik polisi aradı ancak bulamadı. İlk sıradaki araçlar saatlerce mahsur kaldı. 2. Sıra 3. Sıra dolu kaldı gün boyu AKP kongresi bitene kadar. Bu ayrıcalık, bu torpil neden. Gelen herkes 2.3. sıraya park etti kongreye katıldı. Atatürk Caddesi esnafı hemen hemen her hafta bir ceza yiyor.
Aracını iş yeri önüne 1 dakika bile park edemezken bu kayırma neden. Zaten esnaf müşteri çekme derdinde iken AVM’lerle uğraşma derdindeyken birde trafik polisleriyle cebelleşiyoruz. 1 dakika bile durdukları zaman yazılan ceza yüzünden müşteri kaybına uğruyoruz. Bazen müşterimizin cezasını bile ödemek zorunda kalıyoruz. Antakya’nın en merkezi yolunun tek yön olması sakınca teşkil ederken, Antakya Belediyesinin sözü olduğu halde çift yön yapılmazken birde üzerine bu sorunlarla boğuşuyoruz. Buradan tekrar haykırıyoruz Atatürk Caddesi kesinlikle çift yön olmalıdır. Antakya’nın en merkezi ve güzel caddesi Atatürk Caddesi iken şuan bu tam tersine döndü. En işlek esnaf Atatürk Caddesinde iken şuanda esnaf işyerlerini kapatıp kaçma derdinde. Cadde trafiği, esnaf için %50 müşteri kaybı demek olan tek yön olduğu sürece bu iş düzelmeyecek gibi görülüyor. Esnaf İş ve müşteri yokluğunda çırpınırken, trafik polisleri ve cezaları canımıza tak dedirtiyor. Sayın Valimizi, Sayın Emniyet Müdürümüzü bu konuda çözüm bulmaya davet ediyoruz. Vatandaşına, esnafına ceza yazdıran değil, başkalarını idare ettiği gibi esnafını da idare etmesini istiyoruz.”

 

AKP LİLERE VAR ESNAFA YOK haberi 09 Şubat 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  7295 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle