Akraba ziyaretine gittiği Suriye'den dönmedi.

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde yaşayan ve akrabalarını ziyaret etmek için Suriye'ye giden Necati Eker'den 13 gündür haber alınamıyor -Eşi Durna Eker: ''Daha önce de akraba ziyareti için Suriye'ye gidip gelen eşimin hayatından endişe ediyorum''
Akraba ziyaretine gittiği Suriye'den dönmedi.
 Eker'in eşi Durna Eker, gazetecilere yaptığı açıklamada, 13 gün önce akraba ziyareti için Türkiye-Suriye sınırındaki Yayladağı Gümrük Kapısı'ndan Suriye'ye günübirlik giriş yapan 37 yaşındaki eşi Necati Eker'in, akşam saatlerinde eve dönmediğini görünce İlçe Gümrük Müdürlüğü ile iletişime geçtiklerini belirtti.
     Yaptıkları görüşmeler sonunda eşinin Türkiye'ye dönüş yapmadığını öğrendiklerini vurgulayan Durna Eker, bunun üzerine konuyu resmi yazı ile Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirdiklerini ve Suriye'deki akrabalarına ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.
     Ancak aradan 13 gün geçmesine rağmen eşinden hiçbir haber alamadığını anlatan Eker, şöyle konuştu:
     ''Daha önce de akraba ziyareti için Suriye'ye gidip gelen eşimin hayatından endişe ediyorum. Çünkü daha önce böyle bir sorunla hiç karşılaşmamıştık. Son gittiğinde aynı gün geleceğini söyledi. Ancak o gün bugündür haber alamıyoruz. En küçüğü bir yaşında 3 çocuğum var. Hepimiz endişe içinde, merakla onun eve dönmesini bekliyoruz. Başbakanımızdan ve Dışişleri Bakanımızdan eşimin bulunması konusunda yardım istiyoruz.''
     Eker'in 10 yaşındaki oğlu Mehmet Eker de 13 gündür eve gelmeyen babasını çok özlediğini belirterek, yetkililerden babasının bulunması için yardım istedi.