Alevi Cemaati Lideri Eskiocak’tan Vali Lekesiz’e İade-i Ziyaret

Alevi İslam İnancını Yaşatma Derneği (ALİYAD) Fahri Başkanı Nasrettin Eskiocak ve beraberindeki kanaat önderleri, Vali  Lekesiz’e iade-i ziyarette bulundu.
Alevi Cemaati Lideri Eskiocak’tan Vali Lekesiz’e İade-i Ziyaret
ALİYAD Başkanı Eskiocak, Alevilerin, Hazreti Muhammed'in veda haccı dönüşünde Hazreti Ali'yi taltif ettiği gün olarak kutladığı ‘Gadir-i Hum Bayramı’nda Vali Lekesiz ve beraberindeki heyetin kendilerini ziyaret ederek bayramlarını kutladıklarını hatırlatarak, ‘Bizim için çok değerli bir ziyaretti. Bütün Alevi cemaatleri adına Size ve beraberinizdeki heyete teşekkür ediyoruz.’dedi.

 

Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz de, bayramların hepimizin bayramı olduğunu ve bayramlarda insanların birbirini müsaade istemeksizin ‘çat kapı’ giderek ziyaret ettiklerini ifade ederek, ‘Biz de öyle yaptık, gönül isterdi ki olabildiğince geniş kesimlere tek tek gidelim ve bayramlarını kutlayalım ama bu her zaman mümkün olmadığı için Gadir-i Hum Bayramı’nda sizin şahsınızda tüm Alevi vatandaşlarımızın bayramını katlayalım dedik.’ şeklinde konuştu. 

Bayramların; millet olma bilincinin tazelediği, dayanışma ve kaynaşmanın arttığı müstesna günler olduğunu ifade eden Lekesiz, ‘Bayramları, birbirimizi daha fazla anlamamız, daha iyi hissetmemiz ve daha fazla sevmemiz için iyi değerlendirmemiz lazım. Bu düşünceyle gerçekleştirdiğimiz bir ziyaretti. Sizler de nezaket göstererek bizi ziyarete gelmişsiniz, teşekkür ederim.’dedi.