Ali İsmail Korkmaz Davası YENİDEN GÖRÜLECEK

<strong><span style="font-family:arial,sans-serif; font-size:9pt">2 Haziran 2013&#39;te, Gezi Parkı protestoları sırasında Eskişehir&#39;de,polis ve siviller tarafından d&ouml;v&uuml;lerek &ouml;ld&uuml;r&uuml;len Ali İsmail Korkmaz&#39;ın yerel mahkemede g&ouml;r&uuml;len dava sonucunu Yargıtay us&uuml;l y&ouml;n&uuml;nden bozdu.</span></strong>
Ali İsmail Korkmaz Davası YENİDEN GÖRÜLECEK
 Ali İsmail Korkmaz Davası'nın merakla beklenen Yargıtay aşaması tamamlandı. Gezi sürecinin adaleti gecikmiş davalarından biri olarak kabul edilen ve güvenlik nedeniyle Kayseri'ye taşınan Korkmaz Davasında beklenen oldu, yerel mahkemenin kararı usül yönünden bozuldu. Bu konuda karar veren Yargıtay 1. Ceza Dairesi, sanık polis memurlarının tahliye taleplerini de reddetti. Yargılama, Yargıtay'ın bozma gerekçeleri doğrultusunda yenilenecek.      Yargıtay 1. Ceza Dairesi bozma kararına gerekçe olarak, 'sanık Mevlüt Saldoğan'a karar duruşmasında son sözleri sorulmayarak savunma hakkının ihlal edildiğini ve davanın kasten öldürme suçlamasıyla açılıp, yaralama suçundan ceza verilmesine rağmen, suç vasfındaki değişikliği gözeterek sanıktan ek savunma alınmamasını' gösterdi. Yargıtay, yerel mahkemeden, sadece bu iki usul hatasının düzeltilmesini istedi.      Bu arada, Korkmaz Ailesinin Avukatı Ayhan Erdoğan da, Yargıtay 1. Ceza Dairesi'nin Ali İsmail Korkmaz kararını değerlendirdi ve sanık Polis Memurları'nın tahliye taleplerinin reddedilmesinin önemli olduğunu söyledi.     Erdoğan, şöyle konuştu:      “Yargıtay her ne kadar esasa girmemişse de, bence dosyanın esasından haberdar. Tahliye taleplerinin reddi ile birlikte, yani o dosyada sanıkların durumunu aşağı yukarı anlamış olduğunun kanaatindeyim.Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne döneceğiz tekrar. Yargıtay 'masum' demedi bunlar için. Sadece bir sanığın savunma hakkını tamamlayın dedi. Tahliye taleplerini reddederek masum olduklarına inanmadığı konusunda yol göstermiş oldu diye düşünüyorum."
Ali İsmail Korkmaz Davası YENİDEN GÖRÜLECEK haberi 04 Şubat 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1010 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle