ALMANYA DA GADİR İ HUM PANELİ

Defne Kültür Derneği' nin Almanya' nın Mannheim şehrinde organize ettiği Gadir Hum bayramı etkinliğine, CHP Hatay Milletvekilleri Av.Refik  Eryılmaz, Hasan Akgöl ve EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral konuşmacı olarak katıldılar.

ALMANYA DA GADİR İ HUM PANELİ

Panel hakkında bilgi veren ERYILMAZ ve AKGÖL,“Öncelikle bizi gurbetteki vatandaşlarımızla bir araya getiren ve sıcak ilgi gösteren Alevi Kültür Merkezi ve Defne Kültür Derneğinin başkan ve yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Yoğun katılımın olduğu panele Almanya'nın değişik şehirlerinden gelen vatandaşlarımız da destek verdi. Coşkulu geçen panelde gurbetçi vatandaşlarımızın bayramını kutladık, hasret giderdik. Önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde gurbetçi vatandaşlarımızın görev ve sorumluluğunu hatırlatma fırsatı bulduk. AKP iktidarının ülkeyi nasıl içerde karanlığa, dışarıda bataklığa sürüklediğini anlattık. Dünyanın neresinde olursa olsun ülkesini seven vatandaşlarımızın AKP faşizmine karşı birleşme ve mücadele etme zamanı gelmiştir. Gençlerimizi katleden ve Suriye halkını kan, ölüm ve gözyaşına boğan zalim AKP iktidarını alaşağı edinceye kadar mücadelemiz devam edecektir. Bundan sonraki süreçte unutulan ve yalnız bırakılan Avrupa'daki yurttaşlarımıza yönelik panellerimiz Avrupa”nın değişik şehirlerinde devam edecektir" değerlendirmesinde bulundular.

 

 

 

 

ALMANYA DA GADİR İ HUM PANELİ haberi 30 Ekim 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  46350 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle