Altın Koza'nın gezici sinemasının durağı Dörtyol oldu

 Adana Büyükşehir Belediyesi Gezici Sineması'nın 24'üncü günündeki durağı Hatay'ın Dörtyol ilçesi oldu.
Altın Koza'nın gezici sinemasının durağı Dörtyol oldu
 Dörtyol'daki etkinlikler Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin'in verdiğ iftar yemeğiyle başladı.
     AK Parti Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu, CHP Milletvekili Mevlüt Duduş ve MHP Milletvekili Şefik Çirkin'in de katıldığı etkinlikler Büyükşehir Belediye Bandosu'nun konseriyle devam etti.
     Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Ozan Aksu, Büyükşehir Belediyesi Ali Şenozan Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Sanatçısı Cevdet Cömertbay'ın da konser verdiği programda yaptığı konuşmada, Türk sineması açısından Altın Koza'nın önemine değindi.
     Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin de, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a teşekkür ederek, ''Türk sinemasını bize getirdikleri, Altın Koza etkinliklerini Dörtyol'da yaptıkları için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' dedi.

     AK Parti Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu ise Türk sinemasının Anadolu ile buluşmasının fevkalade bir yaklaşık olduğunu vurguladı. Türkoğlu, projenin sanatı ve sanatçıyı sahiplenmesi açısından önemli bulduğunu da söyledi.
     MHP Milletvekili Şefik Çirkin de güzel bir organizasyon yapıldığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
     Etkinlikleri izleyen Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ise, geçmişte Türk sineması dendiğinde Adana ve Altın Koza'nın akla geldiğini anlattı. Altan, organizasyonu Türk sinemasına verilen büyük bir destek olarak niteledi.
     Çok sayıda vatandaşın izlediği etkinliklerin sonunda ''Anadolu Kartalları'' adlı filmin gösterimi yapıldı.