ALTINÖZÜ YOLU TEMEL ATMA TÖRENİ

Adalet Bakanı Ergin,Altınözü yolu ile Yayladağı yolunu birleştirecek olan bölünmüş yol inşaatı temel atma törenine katıldı.
ALTINÖZÜ YOLU TEMEL ATMA TÖRENİ
 Adalet Bakanı Ergin törende yaptığı konuşmada, ülkemizin dört bir yanında alt yapı ve üst yapı çalışmalarının seri şekilde devam ettiğini ifade ederek, “Türkiye’mizi bir baştan bir başa yeniden inşa ediyoruz. Bölünmüş yollarla, hava, deniz, demir yollarıyla, limanlarla, hızlı trenlerle, denizin altından giden tüp geçitlerle, hastane inşaatları, eğitim kurumlarıyla adeta Türkiye’yi yeniden inşa eden bir imar döneminden geçtik.” dedi.Altınözü ilçemizin ihtiyaçları ve beklediği hizmetler konusunda zaman zaman vatandaşlarla bir araya geldiğini hatırlatan Ergin, “Türkiye’deki bu hizmetlerden Hatay ilimiz de kendi payına düşeni aldı almaya devam ediyor. Hatay son 11 yılda adeta geçmişte gelen alacaklarını tahsil ediyor. Merak etmeyin o alacaklar gecikti ama vade farkını da alıp hizmetleri daha da artırarak sizlerin huzuruna getirmeye devam ediyoruz.”şeklinde konuştu.Bakan Ergin, Altınözü’nün Köyü’nden Yayladağı’na gitmek isteyen vatandaşımızın Antakya’nın içerisinden geçip tekrar Yayladağı yolundan ilçeye gitmek zorunda kaldığını, ya da köy yolları arasından geçerek çok sıkıntılı şekilde ilçeye ulaştığını hatırlatarak, “Şimdi bu yol inşallah Mart başında araçlarınızla geçeceğiniz şekilde hazır hale gelecek. 2 gidiş 2 geliş 4 şeritli toplam 40 metre genişliğinde otoban gibi bir yol olacak. Altınözü’ne ve bu güzel insanlara hayırlı uğurlu olsun.”dedi.Bakan Ergin, “Yol medeniyet, yol hizmet, buluşma, gelişme, kalkınma, turizm, üretim, her şeyin başında yol var.
  
 
 Bu yolu yapmak suretiyle Altınözü’nün kaderini değiştiren bir süreç başlıyor. Antakya- Altınözü yolunun standardını da duble yola getirmek üzere proje ihalesini yaptık.”dedi.Adalet Bakanımız Sayın Ergin, Altınözü’nde Zeytincilik Enstitüsü, Zeytincilik Organize Sanayi Bölgesi, Tarıma Dayalı Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yapılacağı müjdesini de vatandaşlarımızla paylaştı. Vali  Lekesiz de, bir Devletin itibarının halkına hizmet ettiği sürece artacağını vurgulayarak, “Her şey insana hizmet içindir. Yaratılanların en değerlisi insanoğludur ve insanın mutluluğunu esas alan bir yönetim anlayışı fevkalade önemlidir. Biz il ve ülke olarak imrenen değil imrenilen il ve ülke olmaya çalışıyoruz. Bu anlayışla tüm kurum ve kuruluşlarımızın çalışanları halkımıza hizmet için büyük bir koşuşturma içinde hizmetlerini yürütüyorlar.”dedi.Lekesiz, “İlimizin yarınının bugününden daha iyi olması için bizlerden desteğini esirgemeyen başta Adalet Bakanımız olmak üzere, ilimizin milletvekillerine, kurum ve kuruluşlarımızın temsilcilerine, meslek odalarına, belediye ve üniversitemize, sivil toplum örgütlerine ve Hatay halkımıza teşekkür ederim.” diye konuştu.Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Altınözü Belediye Başkanı M.Cavid Alkan, Karayolları 5.Bölge Müdür Yardımcısı H.İbrahim Akgündüz’ün konuşmalarının ardından temel atma töreni gerçekleştirildi.Törene, Hatay Milletvekilleri H.Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk, Adem Yeşildal ve Orhan Karasayar,Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar GÜVEN, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, MKÜ Rektörü Prof.Dr.H.Salih Güder, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hasan Koçyiğit, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kurum ve kuruluşlarımızın temsilcileri, ilçe ve belde belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı.
ALTINÖZÜ YOLU TEMEL ATMA TÖRENİ haberi 08 Ekim 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  75940 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle