ALTINÖZÜLÜ VATANDAŞ KENDİ YARASINI KENDİSİ SARDI

Altınözü ilçesinde köstebek yuvasına dönen sokaklar vatandaşı çileden çıkardı. Altınözü Belediyesi parke taşı döşemediği sokakları vatandaşlar kendi imkanları ile parke döşedi.

Altınözü Mayadalı mahallesinde sokaklardaki çamur nedeniyle senelerdir çile çeken vatandaşlar çareyi kendi imkanları ile parke taşı yapmakta buldu.

Sokakların içler acısı halde olduğunu Altınözü Belediyesine söyleyen mahalle sakinleri belediyeden netice alamayınca mahalle sakinleri aralarında para toplayarak sokağını parke taşı döşettirdi.

Mayadalı Mahalle sakinleri, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ile olan konuşmamızda 2019 yılının sonuna kadar planda bu sokaklar yapılacağını söyledi. Ne yazık ki 2021 yılına girdik ve daha öncesi verilen sözler tutulmadı.

"Biz sokakların kışın çamurdan yazın tozdan olmasından bıktık. Daha ne kadar çok sitem edeceğimizi bizde bilmiyoruz. Gerekenin yapılmasını istiyoruz artık. Sokaklarımız yaklaşık 5-6 senedir bu şekilde." dendi

Devletimize de bir şey söyleyemiyoruz, burada yetkilileri var. Biz söylemekten yorulduk. Kendi imkânlarımızla çukur olan yollarımızı parke taşı döşedik. Halkımızın yardımıyla nereye kadar böyle devam edecek bilmiyoruz ama eşi benzerimiz yok” diye konuştular.

Şimdi Mayadalı vatandaş soruyor, "Ne Rıfat Sarı ne kaymakam derdimize derman olmayacaksa, orada neyin maaşını alıyorlar? Kime gidelim, nereye derdimizi anlatalım?"

Ne Rıfat Sarı'dan Ne Kaymakamdan Hayır Gelmedi

Vatandaş Kendi Derdini Kendi Çözdü!

Vatandaş soruyor; siz ne için orada oturuyor ve neyin maaşını alıyorsunuz?

( Haber: Mahmut ŞAN )

 

 

 

ALTINÖZÜLÜ VATANDAŞ KENDİ YARASINI KENDİSİ SARDI haberi 23 Şubat 2021 13:55 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Altınözü Belediyesi adına Hatay / Altınözü muhabirimiz Hatice Ekmekçi tarafından Belediyeler sektörüne eklenmiş olup  647 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
İlgili Firma
İlgili Sektör
Kategori
Şehir
ALTINÖZÜLÜ VATANDAŞ KENDİ YARASINI KENDİSİ SARDI haberi, Hatay Altınözü Yerel Haberleri Hatay ili Altınözü ilçesi mahallesinde Yerel kategorisinde yer almakta olup 2021 yılı içerisinde 647 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Altinözülü+Vatandaş+Kendi+Yarasini+Kendisi+Sardi Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
ALTINÖZÜLÜ VATANDAŞ KENDİ YARASINI KENDİSİ SARDI Haberin Detayları için Lütfen Tıklayın! Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! 01 Mart 2021 Pazartesi 15:47 https://firmarehberim.com/haber/yerel/altinozulu-vatandas-kendi-yarasini-kendisi-sardi-235613 #ALTINÖZÜLÜ #VATANDAŞ #KENDİ #YARASINI #KENDİSİ #SARDI #Haberin #Detayları #için #Lütfen #Tıklayın! #ALTINÖZÜLÜVATANDAŞ #VATANDAŞKENDİ #KENDİYARASINI #YARASINIKENDİSİ #KENDİSİSARDI #ALTINÖZÜLÜVATANDAŞKENDİYARASINIKENDİSİSARDI #HaberinDetayları #Detaylarıiçin #içinLütfen #LütfenTıklayın! #HaberinDetaylarıiçinLütfenTıklayın!

Güncel Son Yerel Haberleri

ALTINÖZÜLÜ VATANDAŞ KENDİ YARASINI KENDİSİ SARDI

Altınözü ilçesinde köstebek yuvasına dönen sokaklar vatandaşı çileden çıkardı. Altınözü Belediyesi parke taşı döşemediği sokakları vatandaşlar kendi imkanları ile parke döşedi.

Hatice Ekmekçi | 23 Şubat 2021 13:55
BAŞKAN MANSUROĞLU MELODİ FM CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

Antakya berberler ve kuaförler odası başkanı Ali Mansuroglu Radyo Melodi 98.5 Melodi FM konuğu oldu.

İkan Alkan Düşyolu | 20 Şubat 2021 15:43
HATAYDA TURİZM ORMANI KURUYORUZ

Şimdi daha yeşil bir Dünya için “Turizm Ormanı” kuruyoruz

Hatice Ekmekçi | 20 Şubat 2021 15:03
ATSO 7. ÜRÜNÜN COĞRAFİ İŞARET TESCİL BELGESİNİ ALDI

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası gastronomi şehri Hatay’ın lezzetlerinin ve değerlerinin markalaşması için 2005 yılından bu yana önemli çalışmalara imza atmış, bu kapsamda Hatay’a özgü birçok ürüne Coğrafi İşaret Belgesi almıştır.

Mehmet Katırcıoğlu | 20 Şubat 2021 14:52
HATAY LI GURBETÇİLER DEN BÜYÜK JEST

Organizatörlüğünü Stuttgart HAMD Kültür Derneği’nin düzenlediği koli yardım paketi için bir araya gelen Hatay’lı gurbetçi kurum ve kuruluşlar, 1200 yoksul aileye yardım etti.

Mehmet Katırcıoğlu | 20 Şubat 2021 14:47
HATAYLI İŞ ADAMI BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

Hataylı işadamı Tekin Urhan'ın firması büyük bir projeye imza atarak, Irak Demiryolları için ürettiği vagonların lk teslimatını törenle gerçekleştirdi..

Mehmet Katırcıoğlu | 20 Şubat 2021 13:57
HARBİYE PİLİÇE BİR ÖDÜL DE İHRACATÇI BİRLİĞİNDEN

Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamüller İhracatçılar Birliği (ASHİB), Hatay'ın yurt dışına ihracatıyla ün yapan Harbiye Piliç Dış Ticaret Limited Şirketini ödüllendirdi.

Mehmet Katırcıoğlu | 20 Şubat 2021 13:52
MENGÜLLÜOĞLUN DAN BAŞKAN SAVAŞ A ZİYERET

Süleyman Mengüllüoglu Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaşı Makamında Ziyaret Etti.

Hatice Ekmekçi | 20 Şubat 2021 12:51
ESNAFA AYAĞA KALKIŞ KREDİSİ VERİLMELİ

Mart ayı itibariyle kademeli olarak normalleşme süreci başlayacak fakat esnafımız pandemi sürecinde yüzde 70 oranında kazancı düşmesi, hatta dükkânının aylarca kapalı kalması nedeniyle elde avuçtakini aile ve kendisiyle birlikte evde kaldığı sürede harcadı. Bu nedenle faizsiz ve 6 ay geri ödemesiz, dükkânına sermaye yapmak için ayağa kalkış kredisi verilmeli.

Hatice Ekmekçi | 20 Şubat 2021 12:46
TEKSÖZ DEN MANSUROĞLUNA ZİYARET

Esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Kadir teksöz den Berberler ve kuaförler odası Başkanı Ali mansuroglu na ziyaret

Mehmet Katırcıoğlu | 20 Şubat 2021 12:32