ALTINÖZÜNDE ÖLEN 10 VATANDAŞIMIZA MEVLİD OKUTULDU

Tanışma Köyünde yapılan mevlid-i şerif  Hüseyin Seraslan hocanın güzel sesinden başlayan kuran-ı kerim tilavetiyle başladı.
ALTINÖZÜNDE ÖLEN 10 VATANDAŞIMIZA MEVLİD OKUTULDU
Hatay İl Müftü Yardımcısı Mehmet Emin Okuyucunasihatı, Kilis Musabeyli lçe müftüsü Mehmet Tacettin Okuyucu vaazıyla 8 Hatim 15 bin selavat vefat edenlerin ruhuna hediye edildi.Yapılan mevlid-i şerifte komşu köy ve köylülerin yanı sıra Ak parti ilçe başkanı Emrullah Gülen ve yönetimi Ak parti Hatay il gençlik kolları Ahmet Atıç ve yönetimi,  Mhp ilçe başkanı Fedai yücedal ve yönetimi, Ziraat odası Başkanı Abdulhay Denizli, Hatay il meclis üyesi İnayet Açıkgözve muhtarların katılım gösterdiği programda Tanışmalılar Sosyal Derneği tarafından yaptığı açıklamada;Tanışmalılar Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Olarak 17,05,2013 te Tanışma Köyünde Meydana Gelen Vahim Kazada Kaybettiğimiz 10 Arkadaşımız Adına  Özellikle  Derneğimizin  Genel Sekreteri Ahmet Güllü Ve Derneğimizin Üyeleri Olan Hikmet Danış, AbdulgaffurBayraktar,İbrahim Bayraktar Ve Mahmut Güllü.  Köy Halkımızdan Ahmet Bayraktar.MustafaAslan,Ahmet Karabiber Ve Ali Bayraktar. Komşu Köy Bitiren Köyünden Şükrü Çinlere  Allahtan Rahmet Ve Geride Kalan Ailelerine Sabır Diliyoruz. Yaralılarımız Tanışma Köyü Muhtarı Haşim Bayrakdar ve Cevat Güllü yede  Acil Şifalar Diler bir An önce yanımızda olmalarını dileriz.Üzüntülüyüz,Acılıyız Ama Sabırlı olmaktan ve rahmet dilemekten başka bir şey olmaz.
 
 Tanışmalılar Derneği Olarak Bu Olayların Bir Daha Tekrar Edilmemesi Ve İbret Alınmasını Temenni Ediyoruz. Köy Ve Bölgemizde İlk Defa Böyle Bir çoğunlukta  Ölümün Gerçekleşmesi Köy Halkını Derin Bir Üzüntü Ve Hüzün Sarmış Durumda . Her Birinin Ayrı Ayrı Ve Acı Hikayeleri Olan Bu Arkadaşlarımıza Okuttuğumuz Bu Mevlidi Şerifi Ruhlarına  Hediye Eder. Bu Tür Olayların Tekrarı Olmaması İçin Dernek Olarak Elimizden Geleni Yapmaya Gayreti İçerisinde Olacağimızı Bildirmek İsteriz. Bu Olayda Bizi Yalnız Bırakmayan Başta Adalet Bakanımız Sadullah Ergin, Millet Vekili Adem Yeşildal, İl Jandarma Komutanı Mustafa Başoğlu İl Sağlık Müdürü Sabahattın Yılmaz Akcurun köyü muhtarı Servet YILDIRIM ve Bitiren Köyü muhtarı Ahmet Düzgün’e  İlgilerinden Dolayı Köyümüz Adına Teşekkür Ederiz.

Tanışmalılar sosyal Yardımlaşma
ve Dayanışma derneği Adına
Yön.Kur.Başk.
İlyas BAYRAKTAR