ALTINÖZܒNE KALDIRIM DEĞİL BÜYÜK YATIRIMLAR YAPACAĞIZ

Saadet Partisi Altınözü Belediye Başkan Adayı Abdulhadi Bük seçim çalışmaları kapsamında Altınkaya beldesi ile Kazancık ve Tepehan köylerini ziyaret ederek projelerini anlattı.

ALTINÖZܒNE KALDIRIM DEĞİL BÜYÜK YATIRIMLAR YAPACAĞIZ
Esnaf ve çiftçilerle dertleşen Bük son olarak Hatay Fm’de Ayhan Gümüşsoy’un sunduğu Seçime Doğru programına katılarak önemler açıklamalarda bulundu. Alternatif değil tek çare Saadet Partisidir diyen Bük, diğerlerinin bir birlerinden çok farkı yoktur bir bakıyorsunuz CHP’den istifa edip Ak Partiye, AKP’den CHP’ye sık geçişler oluyor. Bazı medya kuruluşları da öyle yansıtıyor ki sanki Refah Partisi gitti gitti AKP geldi. Birçok kardeşimiz de Refah Partisi belediyeleri diyerek oy veriyor. Ama öyle değil bugün AKP bizden kopmuş diğerlerinden farkı kalmamış hizmet üretememiştir. Altınözün’de görüyorsunuz hangi hizmet yapılmış kaldırım söküp yapmaktan başka. Hem de 2 defa rekor oy kırarak kazanmasına rağmen. İnsanımızı kutuplaştırarak oy istiyorlar. Bırakın halkımız özgür bir şekilde tercihlerini yapsınlar. Kimseyi korkutmayın. Yok, CHP gelirse Esad gelir AKP gelirse diktatör gelir gibisinden sanki birbirilerini yiyeceklermiş gibi kutuplaştırıyorlar.
 
 
 
Alevisi Sünnisi ile her şeyden önce insanız. Bir birimize saygı duymak sevgi barış içinde yaşamak zorundayız. Suriye’deki olaylar kimin hoşuna gidiyor.  Aynı gemideyiz batarsak beraber batarız. Başbakan’ın söylemleri ile icraatlarının da tutmadığını söyleyen Bük, bugün asgari ücretle çalışan bir kişi ev kirası mı ödeyecek, elektrik su gibi faturalarını mı ödeyecek, hastane masrafları, çocuğun okul ihtiyaçlarını mı karşılayacak.  Ama kendilerine gelince milletvekillerine vs yüksek oranlarda zamlar yaparken asgari ücretliye işçiye yüzde 3’lerde zam veriliyor. Diğer taraftan vergiler benzin elektrik vs her şeye zam yapılarak işçiye verilen zam fazlasıyla geri alınıyor. Altınözü’nden gidip başka yerde yatırım yapanlara Altınözüne dönüp yatırım yapmalarını edecek yatırımlar yapacağız.  Boş arsa, tarla tahsis edip altyapıyı sağlam tamamlayıp, faizsiz uzun vadeli destekleme vererek öncelikle hemşerilerimizin ilçeye gelmelerini teşvik edeceğiz. Gidecekleri de ilçemizde tutacağız. Çiftçiye tarım kooperatifleri projelerimiz ile gerek eğitim gerek bazı indirimli mazot gibi desteklemeler vererek çiftimiz ektiğinin karşılığını alacak. Öz abim bu gün tarlasını icara veremezsem boş tutacağım diyor. Çünkü zarar ediyorum ne ektiğim para ediyor ne masrafını karşılayabiliyorum diyor. Hayvancılıktan tutun tarıma kadar her şey dışarıdan ithal ediliyor. Yem mazot vs burada çok pahalı masraflar karşılanmıyor. Benzin mazot fiyatları uçarken çiftçi ürününün de artış yok. Mevcut belediye 3 defa kaldırım sökmüş yapmış, yollar bozuk. Halkımız sabretti bu dönem yaparlar diyerek tekrar seçti ama artık yeter deme vakti geldi. Çantada keklik olmadıklarını gösterme zamanı” diye konuştu.