AMANOSLAR ÇEVRE KORUMA DERNEĞİ ZİRVEYE ÇIKTI

Dörtyol ve İskenderunlu doğa severler bölgemizin güzelliklerini görmek üzere ilimizin en yüksek bölgesi olan Mığır (2240 m) Tepesine  hafta sonu bir gezi  düzenlediler.
AMANOSLAR ÇEVRE KORUMA DERNEĞİ ZİRVEYE ÇIKTI
Dörtyol Amanoslar Çevre Derneği (AÇED) ve İskenderun’dan gelen Hatay Doğa Sporları (HADOS)  üyesi doğa severler sabah saat 08.30 da Dörtyol Atatürk anıtı önünde buluştular. Saat 09;00 civarında 25 kişilik bir grupla  hareket eden  doğa severler Topaktaş Yaylasında kısa bir gezintiden sonra araçlarla Karamezdağ Bölgesine ulaştılar. Araçlar ve çantalar Karamezdağ bölgesinde bırakıldıktan sonra zirve tırmanışı başladı.Pırıl pırıl güneşli bir havada ağaç  yapraklarının hışırtıları  eşliğinde 1500 metrelik bir tırmanmadan sonra  karlarla kaplı çıplak alanda 1000 metrelik  tırmanmadan sonra zirveye ulaşıldı. Havanın açık olması nedeniyle Körfezin tüm güzellikleri, Çardak, Alan, Horu yaylalarının  ve Dörtyol’un zirveden görülen doyumsuz güzelliğinin tadını çıkaran ve bol bol  fotoğraf çeken gurup  kısa bir dinlenme ve atıştırmadan sonra dönüşe başladı. Topaktaş yaylasında hep birlikte yemek yendikten sonra başka bir doğa gezisinde buluşmak üzere vedalaşıldı.Mığır Zirvesi gezisine katılan Dörtyol Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Gürakan  gezi ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “Şahsım adına büyük bir eksikliği giderdim. Hep duyduğum ve gördüğüm ve bir eksiklik olarak düşündüğüm Mığır Tepesini güzel ve güneşli bir havada görmek nasip oldu. Vesile olan AÇED ve HADOS üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Açık havada karla kaplı bir zeminde zirveden Dörtolumuzun doğa harikası güzelliklerini görmek bence her insanımızın özelliklede bölge insanımızın mutlaka görmesi gereken güzelliklerdir.” dedi.
Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)
 
 
AMANOSLAR ÇEVRE KORUMA DERNEĞİ ZİRVEYE ÇIKTI haberi 09 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  4015 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle